Журналісти у Донецьку: ми не віримо у чесні вибори

00:00,
14 Квітня 2014
1456

Журналісти у Донецьку: ми не віримо у чесні вибори

00:00,
14 Квітня 2014
1456
Журналісти у Донецьку: ми не віримо у чесні вибори
Автори:
14-15 квітня в Донецьку відбувається другий тренінг із циклу «Журналіст і вибори», організований Інститутом масової інформації. У тренінгу беруть участь журналісти та студенти з Донецька, Макіївки, Єнакієвого, Старобешева, Києва та Чернігова. 

У ході дискусії під час першого семінару «Права журналістів на виборах», проведеної юристом ІМІ Романом Головенком, виникли низка питань, пов'язаних із розбіжністю у правових засадах поведінки представників ЗМІ на виборах і практикою, що склалася за роки незалежності України під час виборів різного рівня.

Так, на думку Тимофія Златкіна із сайту Independent Massmedia LLP (Єнакієво-Донецьк), дуже важко  втриматися на дільниці, якщо комісія бажає позбутися журналіста:

«Не лише 2/3 голосів, а одноголосно можуть це вирішити. Дивляться на представника влади у комісії, це може бути навіть не голова, а член від якогось технічного кандидата, як він кивне, так і вирішують».

Натомість, як пояснив експерт Тарас Слуцький із регіонального відділення Інституту політичної освіти в Івано-Франківській області, важливо пам'ятати, що під час такого видалення з дільниць мусить бути мотиваційна частина, а по-друге, обов'язкво це має відбуватися в рамках засідання комісії, а як мінімум такі засідання не можуть відбуватися під час голосування.

Присутні журналісти навели чимало прикладів фальсифікацій в донецькому регіоні.

«Я не вірю в проведення чесних виборів, – сказала Тетяна Садова з Макіївки. – Партія регіонів пустила тут такі щупальці, що обіграє кожне законодавство. Члени виборчих комісій працюють по 20 років і знають, як відшити журналіста».

Тарас Слуцький зауважив, що не завжди так є, оскільки законодавство зінюється, хоч «не має ілюзій, що щось кардинально зміниться», але закликав журналіста передусів висвітлювати те, що відбувається. Інше – завдання спостерігачів, юристів кандидатів, виборчих штабів.

«Кожен повинен виконувати перш за все свою роботу», – резюмував експерт.

У рамках тренінгу презентовано практичний порадник «Журналіст і вибори», PDF-файл якого можна завантажити на сайті ІМІ

Нагадаємо, перший тренінг циклу відбувся 11-12 квітня у Харкові.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
imi.org.ua
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду