У Німеччині суд дозволив людям не вказувати справжні імена у Facebook

theatlantic.com

Про це заявили в Федерації організацій німецьких споживачів (VZBV), повідомляє The Local.de.

Згідно з німецьким законодавством, персональні дані можуть бути записані та використані компанією лише за умови згоди від особи, про яку йдеться.

Однак суд в Берліні визнав, що Facebook залишає велику кількість налаштувань активованими за замовчуванням, не пропонуючи користувачу свободу вибору, які дані демонструвати.

Німецький суд визначив п'ять різних налаштувань конфіденційності за замовчуванням незаконними. Це зокрема обмін даними про місцезнаходження між співрозмовниками у чаті, а також доступність профілів для зовнішніх пошукових систем.

Суд також постановив, що вісім пунктів правил користування Facebook не мають законної сили, зокрема й той, що вимагає від людей використовувати свої справжні прізвища при реєстрації у цій соціальній мережі.

VZBV заявив, що користувачі насправді платять за використання сайту, але не готівкою, а надаючи доступ до своїх даних.

Facebook може загрожувати штраф у розмірі до 250 тисяч євро, якщо компанія не внесе відповідні зміни до своєї роботи в Німеччині. Проте в прес-службі Facebook повідомили, що будуть оскаржувати рішення.

«Наша продукція та умови її використання значно змінилися з початку розгляду справи, і в цьому році ми внесемо подальші зміни в наші правила та захист даних згідно змін до законодавства, які відбудуться незабаром», - заявив представник соціальної мережі. 

The Local.de зазначає, щоНімеччина є основним ринком для Facebook у Європі. Близько 30 мільйонів з 80-мільйонного населення країни зареєстровані в соцмережі. Щодня нею користуються майже 23 мільйони.

Нагадаємо, 25 травня 2018 року в ЄС набуде чинності «Положення про захист даних» (General Data Protection Regulation, GDPR) —  документ, який покликаний дати європейцям більше контролю над власною інформацією та тим, як технологічні компанії її використовують. Влада зможе стягувати з міжнародних компаній до 4% їх річного доходу за порушення при обробці і зберіганні персональних даних.

Нещодавно операційна директорка Facebook Шеріл Сендберг (Sheryl Sandberg) повідомила, що cоцмережа планує спростити користувачам керування власними даними та збільшити кількість співробітників, які модерують естремістський контент.

 

comments powered by Disqus