«Райські папери» розкрили інвестиції Кремля у Twitter та Facebook

True Pundit

Згідно з розслідуванням, опублікованим Міжнародним консорціумом журналістів-розслідувачів (ICIJ), ВТБ Банк, який має суттєву частку держвласності, перерахував 191 мільйон доларів у інвестиційний фонд DST Global. В свою чергу фонд використав ці кошти для покупки акцій Twitter у 2011 році.

Окрім того, з DST Global співпрацювала й російська компанія «Газпром», яка також контролюєтсья урядом РФ. Через офшорну компанію та інвестфонд «Газпром» вкладав гроші в Facebook.

«Немає жодних ознак того, що Кремль отримав вплив на Twitter або Facebook, або отримав внутрішню інформацію про компанії в результаті інвестицій», - йдеться в розслідуванні. Засновником фонду DST Global є російський технологічний магнат Юрій Мільнер, який також володіє часткою в компанії, співвласником якої є Джаред Кушнер, зять Дональда Трампа та старший радник у Білому домі.

«Це відкриття може викликати стурбованість впливом Росії на політику США та роль соціальних медіа в минулорічних президентських виборах. Це також може викликати нові запитання до компаній-соціальних мереж та до пана Кушнера», - зазначає The Guardian.

Раніше MediaSapiens писав про те, що «Райські папери» викрили зв’язок міністра торгівлі США з Росією та офшори королеви Єлизавети ІІ.

comments powered by Disqus