Google звинуватили в розповсюдженні фейків

Marketing Land

Цей блок з'являється безпосередньо в результатах пошуку, а також є основою для швидких відповідей в бездротовому динаміку з голосовим управлінням the Google Home. Наприклад, при пошуковому запиті «хто є найбагатшою людиною світу», у цьому блоці автоматично з'явиться відповідь на питання, користувачеві при цьому навіть не потрібно обирати серед запропонованих результатів пошуку.

Але алгоритм не завжди працює коректно, пише The Guarduan. Часто в цю секцію потрапляє інформація з сайтів, які поширюють фейки, а система Google Home зачитує їх як загальновідомі факти, хоч система і вказує потім джерела, з яких вона бере інформацію також.

В мережі стало вірусним відео, в якому динамік Google Home відповідає на питання «Чи планує Обама переворот?». Система відповіла, що Барак Обама не тільки перебуває у змові з китайськими комуністами, але й планує переворот в кінці свого терміну на посту президента США в 2016 році. 

Сайт The Outline зібрав цілий список з пошукових запитів, які підягували фейки в сторінку з резултатами пошуку.

В компанії Google вже вибачилися за некоректну роботу секції швидких відповідей та системи Google Home. Представник  компанії пояснив, що пошук для цих категорій здійснюється автоматично за допомогою алгоритмів. «На жаль, бувають випадки, коли Google посилається на сайт з недоречною або неправдивою інформацією. Ми працюємо максимально швидко, аби видалити їх з пошукових результатів. Ми приносимо вибачення за будь-яку шкоду, яку це могло заподіяти».

Як писав MediaSapiens, у Франції напередодні виборів Facebook, Google і група ЗМІ запустили проект боротьби з неправдивими новинами Cross Check.

comments powered by Disqus