Facebook пропонує користувачам безкоштовний VPN-додаток, який відстежує їх трафік

YouTube

Цей додаток є безкоштовним VPN-сервісом, який Facebook купила в 2013 році, пише Gizmodo. Та окрім цього, Onavo аналізує увесь трафік користувачів, які встановили його. Він може вивчати якими додатками користуються люди та які сайти вони відвідують.

В умовах приватності Onavo Protect вказується, що дані користувачів вивчаються «для рекламних та інших цілей». Компанія також може передавати стороннім компаніям загальні, знеособлені дані, які вона зібрала. Facebook, якій належить Onavo, може передавати зібрані дані іншим компаніям, які їй належать. Серед них -  WhatsApp, Instagram та Oculus.

Додаток Onavo Protect завантажили понад 33 мільйони разів й 62% завантажень припадає на магазин додатків Google Play, наводить статистику TechCrunch. На думку видання, це могло бути причиною, чому кнопку «Захист» додали лише для iOS.

В минулому році The Wall Street Journal писав про те, що за допомогою аналітики Onavo компанія Facebook змогла відстежити, як запуск функції «Історії» в Instagram сповільнив приріст користувачів у додатка-конкурента Snapchat. При цьому Facebook знала про це ще до того, як Snapchat оприлюднила свій офіційний звіт.

У Facebook визнали, що додаток Onavo збирає дані користувачів, але звернули увагу на те, що їх попереджують про це перед встановленням застосунка на пристрої.

Раніше MediaSapiens публікував розслідування німецької телерадіокомпанії NRD про те, як  розширення для браузерів шпигують за користувачами.

comments powered by Disqus