Американця заарештували за відправку «миготливого» твіта письменнику-епілептику

The New York Times

Таким чином Рівелло навмисне спровокував у письменника напад епілепсії, пише ВВС. Після нападу Ейхенвальд був недієздатним протягом декількох днів, перестав відчувати ліву руку і кілька тижнів мав проблеми з мовою.

Чоловікові загрожує до 10 років тюремного ув'язнення. «Раніше в судових процесах про переслідування і залякування в інтернеті звертали увагу на емоційний стан жертви, проте в цьому випадку мова йде про вплив на фізичне здоров'я» - пише The New York Times.

Слідство виявило, що затриманий обговорював план атаки з іншими користувачами Twitter, розмірковуючи, чи помре Ейхенвальд внаслідок нападу. Також з'ясувалося, що Рівелло досліджував тригери епілептичних нападів на веб-сайті epilepsy.com. В сервісі iCloud слідчі знайшли скріншот зміненої сторінки письменника в «Вікіпедії», де в якості дати його смерті було зазначено 16 грудня, наступний день після відправки твіту.

За словами постраждалого, після інциденту схожі повідомлення з миготливими анімованими зображеннями йому відправили ще близько 40 осіб.

Скріншот твіта, відправленого Курту Ейхенвальду: «Ти заслуговуєш на напад за свої пости»

Слідство не повідомляє про причини інтернет-атаки на Ейхенвальда, але за версією BBC, вона могла бути пов'язана з частою критикою президента США Дональда Трампа, яку письменник висловлював у своєму твіттері.

Компанія Twitter намагається приборкати вияви ворожнечі та інтернет-переслідування в межах свого сервісу мікроблогів. Нещодавно Twitter запровадив часткове блокування акаунтів за тролінг. А минулого року Twitter запустив нові фільтри, аби користувачі могли регулювати контент та коментарі, які вони бачать у сервісі.

comments powered by Disqus