Журнал Newsweek перейшов до нового власника

Детальні умови придбання не розкриваються, однак в IBT Media підкреслили, що угода не розповсюджується на портал The Daily Beast, раніше об’єднаний з Newsweek. Також відзначається, що після закриття угоди, яке відбудеться найближчими днями, протягом 60-денного перехідного періоду виданням Newsweek продовжить керувати IAC/Interactive Corporation.

«Ми схвильовані тим, що культовий бренд перейшов у нашу власність. Ми дійсно віримо в бренд Newsweek, і сподіваємось допомогти йому адаптуватися під потреби цифрової ери», – відзначає керівник IBT Media Етьєн Юзак (Etienne Uzac).

Холдинг IAC/Interactive Corporation виставив Newsweek на продаж у травні. Тоді ЗМІ повідомляли, що продати видання планується за символічну ціну, із прийняттям на себе всіх фінансових зобов’язань. Представники IAC/Interactive Corporation відмовлялися коментувати цю інформацію. Однак у квітневому інтерв’ю Bloomberg TV Баррі Діллер (Barry Diller) з IAC назвав придбання Newsweek помилкою. При цьому Діллер підкреслював, що над виданням працюють дуже талановиті журналісти.

IAC/Interactive Corporation отримала контрольний пакет акцій Newsweek у 2010 році в рамках угоди з інвестором Сідні Харманом (Sidney Harman), який раніше придбав журнал у The Washington Post, заплативши за нього $1 з прийняттям всіх боргових забов’язань. В листопаді 2010-го було проведено реструктуризацію Newsweek, видання об’єднали з сайтом The Daily Beast.

Наприкінці 2012 року було оголошено, що американський Newsweek відмовляється від друкованої версії, і повністю переходить в онлайн. Після 80 років «друку» Newsweek стане повністю цифровим виданням, констатувала у своїй колонці редактор журналу Тіна Браун (Tina Brown). Цифровий Newsweek стане глобальним виданням для розумної та мобільної аудиторії, яка хоче дізнаватися про світові події у складному контексті, пояснювала Браун.

За даними Variety, відмова від друкованої версії призвела до різкого зменшення кількості передплатників журналу. Якщо в четвертому кварталі 2012 року, коли  ще виходила друкована версія Newsweek, у видання було 1,5 млн передплатників, то вже у першому кварталі 2013-го їх залишилося лише 470 тис. Зменшилася і аудиторія сайту Newsweek: 1,9 млн унікальних відвідувачів в квітні 2013 року – проти 2,9 млн в січні.

comments powered by Disqus