YouTube звинуватили у приховуванні відео від представників ЛГБТ-спільноти

BetaNews

Але кілька влогерів, які є представниками ЛГБТ-спільноти або активістами, звернули увагу на те, що їх відео потрапляють таким чином під цензуру, пише BuzzFeed. Тайлер Оуклі (Tyler Oakley), зірка YouTube з 8 мільйонами підписників, повідомив, що платформа заблокувала його відео про чорношкірих активістів ЛГБТ, які надихнули його.  Канадський гурт Tegan and Sara, обидві учасниці якого є відкритими лесбійками, написали про те, що у безпечному режимі з  YouTube зникають їх музичні кліпи. Влогерка Роуен Елліс (Rowan Ellis) вважає, що таке фільтрування контенту підсилює упередженість проти ЛГБТ-людей та дає неправильний посил про те, що вони не вписуються у систему сімейних цінностей. В Twitter з'явився хештег #YouTubeIsOverParty, з яким обговорюється вибіркове цензурування контенту на платформі

Компанія YouTube виступила із офіційною заявою щодо фільтрів у безпечному режимі. У ній платформа наголосила на тому, що відео, які стосуються ЛГБТ, доступні в безпечному режимі, але відео, які обговорюють більш чутливі питання, можуть бути недоступними. Представник YouTube пояснив, що мова йде про такі теми, як здоров'я, політика й сексуальність. Мета безпечного режиму - допомогти відфільтрувати «дорослий» контент. В компанії також висловили жаль з приводу плутанини, яка виникла та запевнили, що дослухаються до стурбованості користувачів.

Втім, окрім відео, які стосуються ЛГБТ, під заборону в безпечному режимі потрапили і чимало музичних кліпів відомих поп-виконавців, пише The Verge.  Тому виникає питання в точності роботи алгоритму, який фільтрує відео на YouTube. 

Як писав MediaSapiens, YouTube багато працює над створенням інструментів, які дозволять користувачам мати більше контролю над контентом та коментарями на платформі. 

comments powered by Disqus