В Україні з'явився інструмент для пошуку прихованих інтересів депутатів та топ-чиновників

The Telegraph

У проекті під назвою «Приховані інтереси» зібрано базу даних усіх фірм, пов’язаних з депутатами та топ-чиновниками Києва. В ній можна здійснювати пошук за прізвищем та ім'ям  чиновника, назвою чи кодом ЄДРПОУ компанії. В розділі «Автоматичний аналіз» можна завантажити документ - порядок денний, стенограму засідання, тендерну документацію тощо, - та отримати інформацію про співпадіння між базою даних та змістом документу.

«Під час роботи з "Прихованими інтересами", ми знайшли майже 600 фірм, що пов’язані  з 165 київськими депутатами та чиновниками КМДА. Ще один цікавий момент, який показала база даних – половина земельних депутатів Київради має інтерес у будівельній сфері» - розповів головний аналітик ГО «Антикорупційний штаб» Антон Марчук.

Поки в базі даних є інформація лише стосовно київських депутатів та чиновників, однак планується її послідовне наповнення, зокрема даними щодо депутатів Верховної Ради та чиновників великих українських міст таких, як Харків, Львів, Одеса та Дніпропетровськ.

Інструмент створено за підтримки проекту «Прозорість та доброчесність публічного сектору» Програми розвитку ООН в Україні.

comments powered by Disqus