У Туреччині закрили сайт знайомств, де одружені могли знайти собі інших партнерів

Скріншот

Про це пише DW.

Сайт, який позиціонував себе першою подібною платформою для знайомств у країні, не встиг навіть розпочати роботу.

Схожі сайти існують у Великій Британії та Індонезії. Завдяки кільком клікам нещасливий у шлюбі партнер може завести нові стосунки.

Клієнтами заблокованої турецької платформи могли стати не тільки чоловіки, котрі з різних причин не розлучилися зі своїми дружинами, а й жінки. На сайті зазначалося, що йдеться про жінок, «які з різних причин не заміжні, але водночас не хочуть "грішити"», ті, «які хочуть бути разом з уже одруженим чоловіком», а також «жінки у тяжкій життєвій ситуації, котрі інакше могли вдатися до проституції». Крім того, сайт призначався для «чоловікам і жінкам, які прагнуть задовольнити свої сексуальні потреби, але не хочуть "грішити"». 

Однак відразу після того, як у ЗМІ розповіли про новий веб-сайт, у Туреччині спалахнуло обурення. Федерація жіночих організацій Туреччини негайно звернулась до прокуратури Анкари. «Платформа використовує жіноче тіло для потурання статевій дискримінації, використовуючи релігійні ритуали», – йшлося в їхній заяві.

Хто саме стоїть за створенням платформи поки невідомо: за вказівкою Служби інформації і комунікацій Туреччини ця інформація недоступна публіці.

Тим часом подібні платформи у Туреччині досі доступні. Зокрема, це сайти під назвами «Друга дружина» та «Сирійські жінки». Аби зареєструватися на першій платформі,  користувач має відповісти на низку запитань особистого характеру. На додачу до сімейного стану він має вказати своє віросповідання, час прийняття мусульманства, а також написати, як часто він молиться. На сайті є користувачі з усього світу, у тому числі з Туреччини.

Сайт «Сирійські жінки» розділений на рубрики на кшталт «Сирійські жінки, які прагнуть одружитися», або «Сирійські жінки, які вони?», де висловлюються сексистські уявлення про жінок країни, охопленої війною. Можливо, щоб спростувати закиди щодо експлуатації жінок з сусідньої країни, власники сайту заявляють: «Чоловіки роблять добру справу, користуючись пропозиціями веб-сайту». На думку творців платформи, оскільки психіка сирійок постраждала від війни, заміжжя буде для них «корисним».

За словами Гюльсерен Каплан, яка працює в Жіночому центрі міста Шанлиурфа на південному сході Туреччини, шлюб турка з кількома жінками – не новина, особливо в сільських регіонах. Однак нині значно зросло число чоловіків, котрі беруть за другу дружину сирійок, які втекли до Туреччини. 

Нагадаємо, цього року в Туреччині заблокували доступ до енциклопедії «Вікіпедія». Влада країни пояснила це тим, що на сайті є інформація про співпрацю Анкари з терористичними організаціями. Туреччина вимагала від адміністрації «Вікіпедії» видалити «образливу» інформацію, але отримала відмову. 

comments powered by Disqus