У Луцьку презентували мобільний додаток для туристів Lutsk Street Art
У Луцьку презентували мобільний додаток для туристів Lutsk Street Art
Новий мобільний додаток працює на операційній системі «Android» і називається «Lutsk street art». Його можна встановити собі як електронного гіда через Play Store. Достатньо ввести у пошуку запит lutsk street art і завантажити додаток, який «важить» біля трьох мегабайт. Для власників айфонів є втішна новина - до кінця літа Google Cultural Institute адаптує додатки і для Apple девайсів.
Зі слів директора Луцького ІТ-кластеру Іванни Мартинів, додаток є своєрідними піарним проектом міста та зручним помічником для туристів, ввімкнувши якого можна навіть послухати пісні місцевих музикантів.
«З культурним інститутом Google я працюю доволі давно - з 2014 року, коли ми запускали віртуальну виставку стріт-арт фестивалю «Республіка», - розповідає ініціаторка.
Україну тоді вперше представили у світовій колекції вуличного мистецтва саме містом Кам’янець-Подільський, де проходить фестиваль.
«Цьогоріч після фестивалю Art Territory у Луцьку я звернулася до британського офісу Гугл, й вони запропонували можливість створити мобільний додаток-галерею з муралами у місті. Спільно з луцькими стріт-арт художниками ми зібрали базу графіті у Луцьку, я завантажила їх на дешборд, а Юрій Булан допоміг конвертувати виставку у мобільний додаток», - розповіла пані Мартинів.
Вона також пояснила, що оскільки в додатку була можливість додавати медіа файли, то вони вирішили звернутися і до луцьких виконавців з проханням використати їхні треки. «Музиканти радо пішли назустріч, і тепер як туристи, так і лучани, можуть не лише гуляти Луцьком і дивитися на графіті, а й слухати пісні луцьких виконавців: Фіолет, Flyzza, Галина Конах, Денис Валяєв, Ріплей, Ювелір, Аромотепарія Запис, Yeganov Project, Whatafunk Crew», - додала директорка ІТ-кластеру.
Нагадуємо, що у травні Яндекс запустив у Києві мобільний додаток «Транспорт». За його допомогою користувачі можуть відслідковувати рух громадського транспорту на карті Києва й дізнаватися, скільки лишилося чекати на зупинці потрібний автобус, тролейбус чи трамвай.