У Британії показали перше відео на хмарах

У Британії показали перше відео на хмарах

10:00,
7 Липня 2015
1434

У Британії показали перше відео на хмарах

10:00,
7 Липня 2015
1434
У Британії показали перше відео на хмарах
У Британії показали перше відео на хмарах
Автори:
Британський художник Дейв Лінч (Dave Lynch) створив апарат, за допомогою якого можна проектувати на хмари рухомі зображення.

Про це повідомляє lenta.ru з посиланням на портал Gizmodo.

У розробці конструкції під назвою Project Nimbus брав участь спеціаліст у галузі хімічної фізики, доктор Майк Нікс (Mike Nix).

Прилад розмістили на борту легкого літака моделі «Сессна 172». Під час експерименту проекція стрибаючого коня з вершником була чітко помітна на хмарах з відстані в 50 метрів. Надалі дослідники планують удосконалити технологію, щоб передачу анімованих зображень можна було здійснювати з землі та з води.

На створення арт-проекту Лінча надихнула доповідь про можливі способи використання голограм у військових цілях. Серед варіантів автори доповіді пропонували показувати над ворожою столицею зображення неназваного стародавнього бога, щоб деморалізувати жителів.

Перший прототип пристрою був створений художником у 2007 році. За основу для нього взято зоопраксіскоп — проекційний апарат, винайдений фотографом Едвардом Мейбриджем у 1879 році. Лінч і його колеги додали в конструкцію напівсферичні лінзи, через які проходить світло від лазера потужністю 2,5 Вт. Зображення вершника — своєрідна «ремінесценція» експериментів Мейбріджа.

Зоопраксіскоп — попередник сучасних кінопроекторів, важливою деталлю якого був великий скляний диск діаметром більше метра. На його краю наносилися знімки будь-якої фігури (зазвичай це були тварини) на різних стадіях руху. Коли диск обертався, світло від потужної лампи, що проходило, крізь нього, створювало на білому екрані ілюзію анімованого зображення.

Раніше, як повідомляв сайт MediaSapiens, на YouTube з'явився ролик у форматі 8К UHD (7680 на 4320 пікселів), завантажити який здатні не всі комп'ютери.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
New Scientist/YouTube
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду