Суд США встановив, що кнопка «Like» має захищатися поправкою про свободу слова

00:00,
19 Вересня 2013
1101

Суд США встановив, що кнопка «Like» має захищатися поправкою про свободу слова

00:00,
19 Вересня 2013
1101
Суд США встановив, що кнопка «Like» має захищатися поправкою про свободу слова
Американський окружний апеляційний суд ухвалив рішення, згідно з яким «лайк» сторінки політика у Facebook є проявом права на свободу слова - і тому має захищатися законодавством, повідомляє Reuters.

Таким рішенням суд задовольнив позов Деніеля Картера, колишнього заступника шерифа у м. Хемптон штату Вірджинія. Він заявив, що втратив роботу, оскільки «лайкнув» сторінку опонента свого  шефа на виборах міського шерифа.

«Натискання кнопки “like” сторінки політичного кандидата виражає прихильність користувача до кандидата та підтримку виборчої кампанії, - сказано у судовому рішенні. – Це інтернет-еквівалент демонстрації політичного гасла на своєму подвір’ї, що Вищий суд визнає проявом свободи слова».

У квітні 2012 року суд нижчої інстанції вже розглядав позов щодо цього випадку, однак тоді «лайк» сторінки у Facebook був названий «недостатньою дією для того, аби захищатися конституційно».

Згідно з матеріалами суду, міський шериф Робертс, дізнавшись, що його підлеглий «лайкнув» сторінку опонента, заявив йому, що «після виборів вас тут не буде».

Керівництво Facebook схвально поставилось до рішення апеляційного суду задовільнити позов. Ще на початку історії компанія підтримувала Картера, заявляючи, що вираження підтримки кандидата через «лайк» нічим не відрізняється від того, коли людина стоїть на розі вулиці і заявляє, що вона підтримує кандидата – а це є право на свободу слова, яке захищається.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
Фото: Abcnews.go.com
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду