Пастки інтернету

00:00,
8 Лютого 2012
2536

Пастки інтернету

00:00,
8 Лютого 2012
2536
Пастки інтернету
Бот-мережі та небезпечний контент для дітей – головні проблеми веб-середовища, вважають в Інтернет-асоціації України.

На прес-конференції, присвяченій Дню безпечного інтернету, Іван Пєтухов, член правління Інтернет-асоціації України, та виконавчий директор асоціації Володимир Куковський розповіли про актуальні загрози всесвітньої мережі.

Бот-мережі та комп’ютери-зомбі

Для користувача, який послуговується звичайним пропрієтарним (від «property» – право власності, володіння; тут – «закрита» інтелектуальна власність. – MS) програмним забезпеченням, головною небезпекою залишаються віруси. За словами Івана Пєтухова, заражений веб-контент може легко втягнути користувача у бот-мережу, і від цього моменту комп’ютер фактично починає «жити своїм життям».

Бот-мережею називають декілька пов’язаних між собою заражених комп’ютерів. Без згоди власників їх дистанційно контролює бот-майстер. Інфіковані комп’ютери називають зомбі. При цьому файл управління може потрапити в комп’ютер абсолютно різними способами – з веб-сайтів, з електронною поштою, при завантаженні контенту локальних мереж тощо.

«Якщо ваш комп’ютер уже є частиною бот-мережі, то зловмисники можуть використовувати його для різних протиправних дій, зокрема DDoS-атак. З вашого комп’ютера хтось проникає в чужу мережу, і таким чином “світиться” ваш IP-код. Потім важко довести, що ви цього не робили насправді», – сказав Іван Пєтухов.

Володимир Кукольський зазначив, що першочергова мета створення бот-мереж – комерційна, досвідчені користувачі використовують їх для накручування відвідувань певним банерам. Пересічному користувачу довідатися про зовнішнє керування комп’ютером складно, хіба що почути шум жорсткого диску в час, коли ви не працюєте – проте це може бути і «заплановане» оновлення програм. Щоб запобігти зловмисному втручанню, необхідно постійно дбати про антивірусні програми, а найкращий варіант – використовувати програмне забезпечення з відкритим кодом.

«Шпигуноманія» та надмірна відвертість

Інша проблема, яка може стати справжньою загрозою – це повідомлення особистої інформації в соціальних мережах чи віртуальних опитуваннях. Поширена думка про цілеспрямоване відстеження СБУ баз соціальних мереж – не зовсім правильна. Як зазначив Іван Пєтухов, такі служби можуть залучати дані соцмереж у конкретних випадках, під час пошуку певної особи, однак навряд чи в них є ресурси, щоб займатися цим постійно.

Проте надмірна відвертість у мережі небезпечна для дітей та підлітків. Дітям обов’язково слід пояснити, що не можна повідомляти невідомим віртуальним знайомим інформацію про батьків, їхні місця роботи, майновий стан, статки тощо.

За словами учасників прес-конференції, в цьому році один із головних аспектів діяльності Інтернет-асоціації – підвищення безпеки дітей та молоді в інтернеті. Йдеться насамперед про інформування батьків щодо способів захисту дитини – системи батьківського контролю, блокування сайтів неприйнятного змісту (цю можливість надають провайдери). Над вилученням негативного контенту Інтернет-асоціація працює окремо: для цього створено проект Skarga.ua. На сайті можна залишати скаргу на веб-сайт, і коли назбирається певна кількість скарг, автоматично формується лист, який відправляється на відповідний імейл провайдера. Провайдер може вжити відносно порушника відповідні заходи з метою усунення незаконного контенту в рамках чинного законодавства. Головні категорії небажаного контенту – дитяча порнографія, расова та національна нетерпимість, міжнародний тероризм.

Крім того, Інтернет-асоціація залучатиме підлітків до обговорення питань регулювання інтернету. Зокрема, за словами Володимира Кукольського, в березні – квітні Україна візьме участь у європейському підлітково-молодіжному форумі з питань управління інтернетом. Уперше такий форум відбувся у Страсбурзі минулого року за підтримки Ради Європи. Планується залучити дітей та підлітків до обговорення таких питань, як правова відповідальність в інтернеті, інтернет-безпека , авторське право.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
all-reg.net
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду