Папа Римський бачить спільне у діяльності медіа та церкви

00:00,
18 Березня 2013
1687

Папа Римський бачить спільне у діяльності медіа та церкви

00:00,
18 Березня 2013
1687
Папа Римський бачить спільне у діяльності медіа та церкви
Під час першої прес-аудієнції, що відбулася в суботу у Ватикані, новообраний Папа Римський Франциск I порівняв діяльність медіа і церкви, повідомив Святий Престол. 

«Ваша робота, як і багато інших професій, вимагає ретельної підготовки, чутливості й досвіду, – сказав він. – Але вона вимагає також і особливої занепокоєності правдивим, добрим і красивим. Це – те, що у нас є спільного, оскільки Церква існує, аби причащати саме до  Правди, Добра і Краси».

Франциск I заявив, що на початку свого служіння на Престолі Петра він радий зустрітися з усіма, хто працював у Римі впродовж усього напруженого періоду, який розпочався з несподіваної заяви його попередника Бенедикта XVI про зречення.

У ці роки роль масс-медіа значною мірою розширилася, оскільки вони є важливим засобом інформування світу про події сучасної історії, відзначив Папа Римський. Він висловив особливу подяку журналістам «за професійну мужність», виявлену у дні, коли погляди усього світу, не тільки католиків, були звернені до вічного міста і особливо до місця, в центрі якого – могила Святого Петра.

Франциск I звернувся з проханням до журналістів «спробувати повніше зрозуміти справжню природу Церкви, а також її мандрівний шлях у цьому світі, з її чеснотами та гріхами, дізнатися про духовні проблеми, які спрямовують її, та найщиріше зрозуміти її». Водночас він запевнив, що Церква, зі свого боку, високо цінує «важливу роботу» журналістів

Понтифік, відомий раніше як аргентинський кардинал Хорхе Маріо Берґольо, частково розкрив таємницю, як відбувалося його обрання на Святий престол у Сикстинській капелі і чому він обрав собі ім’я Франсиска.

Він розповів, що під час обрання сидів поряд з кардиналом і хорошим другом  Клаудіо Гуммесом, який підбадьорював його. Коли ж кількість голосів на підтримку Берґольо досягла двох третин, Клаудіо Гуммес обійняв його, поцілував і сказав: «Не забувай про бідних». Після цих слів йому одразу спав на думку Святий Франциск Ассизький, відзначив новообраний Папа. «Тоді я подумав про усі війни, – розповів журналістам понтифік, – Франциск є також миротворцем. Ось чому ім’я Франциска Ассизького полонило моє серце. Для мене він – Людина, яка опікується бідністю, Людина, яка любить і захищає Творення. А в ці дні у нас не дуже гарні стосунки з Творенням, чи не так?»

Святого Францискв Ассизькогого, який жив у XII і XIII століттях та відмовився від свого багатства, католики шанують за турботу про бідних.

Лаконічне висловлювання Франсиска I про те, що він «хоче бачити бідну церкву для бідних» визнано ключовим меседжем прес-аудієнції.

«Оскільки чимало з вас не належать до католицької церкви, а інші є невіруючими, я щиро у мовчанні благословляю кожного з вас, поважаючи сумління кожного і знаючи, що кожен з вас – дитя Боже. Нехай Господь благословить вас!» – сказав, закінчуючи своє звернення до журналістів  Франциск I.

У першій зустрічі з Папою Франциском I, що відбулася на четвертий день після його обрання на Святий престол у залі Павла VI, взяли участь 5 тис. журналістів, повідомила італійська La Stampa. Серед них було чимало журналістів з країн Латинської Америки.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
Фото: «ИТАР-ТАСС».
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду