Оголошено лауреатів Пулітцерівської премії

У номінації «За видатне розслідування» нагороду отримали одразу четверо журналістів Associated Press: Метт Апуццо (Matt Apuzzo), Адам Голдман (Adam Goldman), Ейлін Салліван (Eileen Sullivan) та Кріс Хоулі (Chris Hawley).

Репортери AP були удостоєні нагороди за репортажі про нью-йоркську поліцію, співробітники якої в рамках боротьби з тероризмом таємно слідкували за мусульманською громадою міста.

Члени жюрі також вирішили присудити Пулітцерівську премію фотографу агентства Agence France-Presse Массуду Хуссейні (Massoud Hossaini) в номінації «За новинну фотографію». Його було нагороджено за фото афганської дівчинки, яка заплакала від страху після того, як стала свідком теракту.

Крім того, відразу двох «пулітцерів» були удостоєні журналісти New York Times. Премію в номінації «За міжнародний репортаж» отримав оглядач NYT Джефрі Джентльмен (Jeffrey Gettleman), премія в номінації «За репортерську майстерність» дісталася кореспонденту Девіду Коченевскому (David Kocieniewski).

Найкращим критиком року оргкомітет премії визнав журналіста американської газети Boston Globe Уеслі Морріса (Wesley Morris).

Жюрі не присудило нагороди авторам у категорії «Белетристика», а найкращим поетичним видання було визнано книгу «Життя на Марсі» / Life on Mars Трейсі Сміт (Tracy K. Smith), кращою біографією − «Джордж Ф. Кеннан: американське життя» / George F. Kennan: An American Life Джона Льюіса Геддіса (John Lewis Gaddis).

comments powered by Disqus