Група дизайнерів створила комп'ютерний шрифт, що відтворює почерк Тараса Шевченка

kobzar.kyivstar.ua

Основою для створення шрифту слугувала рукописна збірка поезій Тараса Шевченка «Три літа». Про це повідомляє Урядовий портал.

«За допомогою автентичного почерку Шевченка, тепер можна писати листи своїм близьким, коханим – і все це ніби робить нас ближчими до магії Генія, дотичними до нього особисто. Адже почерк, як кажуть психологи, має потужну енергію, а літери, написані від руки, несуть генетичну пам'ять. За ним можна дізнаватися навіть про характер людини», – сказав під час презентації Євген Нищук, очільник Міністерства культури, за підтримки якого реалізовувався проект.

За словами міністра, його відомство долучилося до цього проекту,  оскільки саме завдяки Кобзарю відбувається мистецька ідентифікація країни у світі.

Над створенням шрифту працювали дизайнери Дмитро Растворцев, Лук’ян Турецький та Генадій Заречнюк. Kobzar KS підтримує як кирилицю, так і латиницю – всього близько ста мов. Є в ньому також власні цифри, пунктуаційні та математичні знаки, дроби. Крім цього, є можливість писати деякі літери в кількох варіаціях, як і в звичайному почерку людини.

Kobzar KS доступний для вільного завантажування із офіційного сайту проекту kobzar.kyivstar.ua. Скористатися шрифтом можна також на самому сайті: створити постер, принт на футболку або ж написати е-mail почерком Шевченка.

comments powered by Disqus