Google відкриває електронний архів конституцій різних країн

00:00,
24 Вересня 2013
1943

Google відкриває електронний архів конституцій різних країн

00:00,
24 Вересня 2013
1943
Google відкриває електронний архів конституцій різних країн
Проект має допомагати законодавцям при розробці чи вдосконаленні конституцій, а також глибше познайомить громадян з історією конституції у своїй країні та за кордоном.

«Чи ви знаєте, що кожного року у світі пишуть близько 5 нових конституцій, а 20-30 конституцій  вдосконалюються чи перероблюються? Чи те, що Африка має наймолодший набір конституцій – 19 з 39 були написані у період з 2000 року?», - сказано у блозі компанії.

Сьогодні складно знайти та порівняти існуючі конституційні документи, однак для авторів законів вивчення конституційного досвіду інших країн є дуже важливим. Розробники нового проекту – електронного архіву конституцій -  зауважують: хоча процес написання законів еволюціонував, і закони вже пишуть на сучасних комп’ютерах, однак все ще мало інновацій у пошуку джерел для законів.

Через це у Google Ideas вирішили підтримати проект   Comparative Constitutions Project та створили сайт Constitute, який дає можливість здійснювати пошук по всьому архіву конституцій світу. Пошук можна здійснювати за темою,  країною чи роком. Всього тут зібрано 350 тем, тож користувачі можуть порівнювати конституції і за  загальними критеріями (такими як, наприклад, «Громадянство» чи «Зовнішня політика») і за більш конкретними – «Виборче право», «Медіа та комунікації», «Економічні права» тощо.

«Ми хочемо, що конституції були організовані в онлайні, і були доступні для всіх, ми хочемо зробити їх корисними для різних урядів, які проходять через конституційний процес», - сказав директор Google Ideas Джаред Кохен  у Нью-Йорку під час офіційного запуску проекту.

Президент Тунісу Монсеф Марзукі, який також був присутній на відкритті архіву, відзначив, що новий проект буде необхідним для таких країн як його держава, де не можуть домовитися про проект нової конституції  після 2011 року.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
Фото: constituteproject.org
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду