Getty опублікував у мережі понад 100 тисяч книг про мистецтво, дизайн та архітектуру

Getty

Минулого тижня виповнилося чотири роки американському Дослідницькому порталу Getty. 

З цієї нагоди проект опублікував понад 100 000 книг, журналів та інших матеріалів з історії мистецтва, дизайну, архітектури і пов’язаних з ними дисциплін. При цьому, здійснювати пошук можна за множиною параметрів: від автора, теми чи мови твори до дати та архіву, в якому перебуває оригінал.

На сайті викладені як середньовічні раритети, так і сучасні монографії на ці теми. Самі співробітники порталу серед іншого виділяють видання «Ворона» Едгара Аллана По 1895 року, ілюстроване Едуардом Мане. Цифрові копії доступні для звантаження та вивчення цілковито безкоштовно.

Дослідницький портал Getty був заснований чотири роки тому в структурі Центру Getty – масштабного музейного комплексу в Лос-Анджелесі. У нинішньому вигляді його відкрили в 1997 на гроші одного з перших доларових мільярдерів в історії Пола Гетті. Спочатку з базою дослідницького порталу співпрацювали вісім інституцій, проте зараз їх уже понад двадцять, зокрема, римський інститут Макса Планка, музей Гуггенхайма в Нью-Йорку і лондонська бібліотека інституту Варбурга.

Це нагадало MediaSapiens рішення Associated Press викласти мільйон хвилин історичних новин на два YouTube-канали. Щоби представити кадри знаменних подій, які допомогли сформувати світ, інформаційна агенція об’єдналася разом з одним із найбільших у світі архівів кінохроніки British Movietone. Колекція з-понад 550 тисяч оцифрованих відео-історій датується діапазоном від 1895 року і до сьогодення. Схоже, що це найбільше за обсягами завантаження новин історичного змісту на відеоплатформи для обміну, яке коли-небудь було. До речі, Associated Press також вирішила зробити це влітку. 

comments powered by Disqus