Газета Le Monde склала базу даних з 600 ненадійних сайтів

Газета Le Monde склала базу даних з 600 ненадійних сайтів

15:15,
30 Січня 2017
2516

Газета Le Monde склала базу даних з 600 ненадійних сайтів

15:15,
30 Січня 2017
2516
Газета Le Monde склала базу даних з 600 ненадійних сайтів
Газета Le Monde склала базу даних з 600 ненадійних сайтів
Автори:
Французька газета Le Monde анонсувала ряд інструментів, призначених для боротьби з поширенням фейкових новин в Інтернеті.

Підрозділ з фактчекінгу Le Monde під назвою «Les Décodeurs» протягом останнього року склав базу даних з 600 сайтів, визначених як ненадійні. На основі цієї бази працює інший сервіс фактчекінгу - «Decodex», кооперація трьох французьких газет, включно з Le Monde.

Веб-сайти, включені в базу даних, в основному французькомовні, але серед них є й ряд міжнародних сайтів, пише Digiday.

Фейкові новини як правило можна поділити на три категорії: повністю вигадані; новини, в яких є правдиві відомості,але які переплетені із вигадками; та новини, які створюються упередженими особами з конкретною метою, наприклад нашкодити комусь, та які дуже швидко поширюються на соціальних платформах. База даних Le Monde включає в себе сайти, які не тільки поширюють неправдиві відомості, але й ті, які маніпулюють читачами, агрегуючи в одному місці провокативні публікації з інших ресурсів.

База даних також включає в себе деякі сатиричні сайти, якщо вони безвідповідально поводяться зі своїм контентом та нехтують маркуванням своїх новин як сатиричних.

Керівник Les Décodeurs Семюель Лоран (Samuel Laurent) розповів, що творці проекту намагаються триматись подалі від політики. «Ви можете дотримуватися крайніх правих поглядів, якщо це ваша позиція, до тих пір, поки ви поважаєте факти і не намагатися маніпулювати ними», - прокоментував він.

База даних буде знаходитися на сайтах Le Monde, де користувачі зможуть ввести URL або ім'я сайту та перевірити, чи є він у базі ненадійних сайтів. 

Нагадаємо, у четвертому кварталі Google заблокувала 200 ресурсів у мережі AdSense. Однією з причин стало поширення фейкових новин цими медіа. 

Також MediaSapiens публікував 9 порад від The Huffington Post як розпізнати фейкову новину в соцмережах.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
Ouest Médialab
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2025 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду