Дослідники порівняли 100 000 намальованих користувачами кіл й виявили зв’язок між малюнками й системами письма

Quartz / Screenshot

Компанія Google запустила онлайн-гру Quick, Draw!, в якій нейронна мережа розпізнає об'єкти на простих малюнках. Реальна мета гри полягала у тому, аби навчити алгоритм розуміти процес, під час якого люди створюють прості зображення. До травня цього року гра зібрала 50 мільйонів унікальних малюнків. Видання Quartz використало відкриті дані з гри Quick, Draw!, аби порівняти, як люди з усього світу малюють прості форми. Аналіз показав, що спосіб, у який різні люди малюють коло, пов'язаний з географією і культурним вихованням, глибоко вкоріненими за сотні років через писемність та останні тенденції в сфері освіти.

Є лише два способи намалювати коло - одним рухом за годинниковою стрілкою та проти годинникової стрілки. База даних Google містить 119 000 унікальних кіл, намальованих користувачами з 148 країн світу. Для порівняння в Quartz використали дані з 66 країн, жителі яких намалювали більше 100 кіл, аби визначити спільні риси у цих малюнків.

Американці, як правило, малюють кола проти годинникової стрілки. З майже 50 000 кіл, намальовані в США, 86% були створені саме таким чином. В Японії люди, як правило, малюють кола навпаки, за годинниковою стрілкою. З 800 кіл намальованих в Японії, 80% намальовані саме так.

Результати, отримані Quartz, в розрізі по країнах.

Британці, чехи та австралійці також малюють кола проти годинникової стрілки, як і американці. Для деяких країн такий спосіб малювання навіть більш поширений - близько 90% картинок у такий спосіб намалювали користувачі з Франції, Німеччини та Філіппін. У В'єтнамі цей показник навіть вищий - 95%.

У більшості країн світу кола малюють проти годинникової стрілки. Аналіз показав лише два винятки з всієї бази даних - це Тайвань і Японія.

Дослідники пов’язують отримані результати з тим, як люди пишуть: з ліва на право, з права на ліво, з гори до низу й так далі. Наприклад, в хірагані, одній із систем японської писемності, округлі фрагменти знаків пишуться здебільшого за годинниковою стрілкою.  

Арабське письмо містить досить багато кривих та завитків,що стосується й івриту, й в обох випадках записи здійснюються справа наліво. Тому Об'єднані Арабські Емірати, Кувейт, Алжир, Йорданія, Саудівська Аравія, Ізраїль, Ірак і Єгипет також мають багато спільного: мешканці цих країн здебільшого малюють кола за годинниковою стрілкою.

У більшості країн, де використовується латинський алфавіт, люди малюють кола проти годинникової стрілки. Це також пов’язано з особливостями написання літер у латиниці, наприклад,  «C» або «G».

Також дослідники звертають увагу на те, що правші можуть інтуїтивно прагнуть писати й малювати проти годинникової стрілки, й їх звички можуть змінюватсия під впливом систем письма, прийнятих у різних країнах.

comments powered by Disqus