21-22 травня: ярмарок «Сучасна бібліотека: розвиваємо місцеві громади»

Офіційна церемонія відкриття та презентації нових бібліотечних послуг відбудеться в Національному центрі «Українській дім» 21 травня. Протягом 21-22 травня в «Українському домі» та Національній парламентській бібліотеці України для відвідувачів відбуватимуться програмні сесії ярмарку, тренінги та заходи, ток-шоу тощо. 22 травня в НПБУ проводитиметься семінар «Розбудова потужних бібліотечних асоціацій» для молодих бібліотекарів за програмою Міжнародної федерації бібліотечних асоціацій (IFLA).

Співорганізатори ярмарку «Сучасна бібліотека: розвиваємо місцеві громади»  – програма «Бібліоміст», Міністерство культури України, Національна парламентська бібліотека України (НПБУ), Українська бібліотечна асоціація (УБА), Ресурсний центр «ГУРТ», Програма сприяння парламенту України II (ПСП II), яка заснована та підтримується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID), а також відділ преси, освіти і культури посольства США в Україні.

У заході візьмуть участь Посол США в Україні Джон Ф. Теффт, Головний менеджер ініціативи «Глобальні бібліотеки» Фундації Білла та Мелінди Гейтс Сірі Освальд, голова Консультаційної ради програми «Бібліоміст» Андрій Курков, лідер партії «УДАР», співзасновник Фонду братів Кличків Віталій Кличко, Генеральний директор компанії Microsoft  в Україні Дмитро Шимків, Президент Української бібліотечної асоціації Ірина Шевченко.

Ярмарок продемонструє, яким чином сучасні бібліотеки розвивають власні місцеві громади та покращують життя українців, надаючи новітні послуги на основі безкоштовного доступу до інтернету та інформаційних технологій, а також встановлюючи партнерські стосунки з неурядовими організаціями, ініціативними громадянами, представниками місцевої влади, соціальними службами, навчальними та медичними закладами.

«Бібліоміст» – це партнерська робота Ради міжнародних наукових досліджень та обмінів (IREX), Агентства США з міжнародного розвитку (USAID), Міністерства культури України та Української бібліотечної асоціації, на підтримку якої Фундація Білла та Мелінди Гейтс надала грант на суму $25 млн. Корпорація Microsoft безкоштовно передає публічним бібліотекам України програмне забезпечення на суму близько $9 млн. «Бібліоміст» – чотирирічна програма, покликана перетворити бібліотеки на сучасні громадські центри та підвищити роль бібліотек в українському суспільстві. IREX – міжнародна неприбуткова організація, що адмініструє інноваційні програми для розвитку лідерського потенціалу з метою покращення якості освіти, посилення впливу незалежних ЗМІ та сприяння розвитку плюралістичного громадянського суспільства.

З програмою ярмарку «Сучасна бібліотека: розвиваємо місцеві громади» можна ознайомитися тут.

comments powered by Disqus