Жертви вірусів-вимагачів заплатили злочинцям понад 25 мільйонів доларів - дослідження Google

Invenio IT

Про це повідомляє The Verge з посиланням на дослідження, що провели спеціалісти з компаній Google, Chainalysis, Каліфорнійського університету у Сан Дієго та Політехнічного інституту університету Нью-Йорку.

Дослідницькій групі вдалося відслідкувати платежі у цифровій валюті, які здійснювалися на адреси, надані кіберзлочинцями. Вони з’ясували, що за останні 2 роки жертви вірусів сплатили своїм кривдникам понад 25 мільйонів доларів.

Команда  також дізналася,  що «паціентом 0» у епідемії вірусів-вимагачів був Locky, що з’явився на початку 2016 року. Він зібрав 7 мільйонів доларів.

Вірус-вимагач - шкідлива програма, спрямована на отримання прибутку. Вона зашифровує файли так, що користувач комп’ютеру може отримати до них доступ лише за допомогою спеціального коду, що надають кіберзлочинці в обмін на певну суму грошей.

Нагадаємо, нещодавно понад 14 мільйонів мобільних пристроїв, які використовують операційну систему Android, стали жертвами атаки нового вірусу CopyCat. Раніше MediaSapiens також писав про те, що  27 червня декілька українських банків та підприємств зазнали атаки комп’ютерного вірусу Petya (NotPetya). Закордонні видання, які писали про масштабне поширення нової кіберзагрози головним підозрюваним у атаці називали Росію.  Американська ІТ-компанія з виробництва програмного забезпечення в галузі інформаційної безпеки Symantec віднайша спосіб, який може врятувати комп’ютер від вірусу-здирника. 6 липня ймовірні розробники Petya (NotPetya) зробили першу заяву, в якій вимагали $256 тис. за дешифрування файлів.

comments powered by Disqus