Як американські спецслужби вирахували, хто злив секретний звіт АНБ журналістам

Al Jazeera

Американське видання The Intercept, перші ніж опублікувати секретний звіт АНБ, вирішили перевірити його автентичність. Редакція звернулася безпосередньо в АНБ, передавши копію роздруківки спецслужбам.

На копії було видно згини паперу, таким чином було зрозуміло, що документи були роздруковані та надіслані поштою. Також на роздруківках були видні знаки з крапок - така функція є у багатьох принтерах, пояснює сайт ArsTechnica. У візерунках з крапок зашифровуються дані про те, на якому пристрої документ був надрукований та коли.

Фрагмент роздруківки, через який спецслужби знайшли інформаторку Ріеліті Віннер.

Розшифрувати знаки з таких крапок можна, наприклад, за допомогою онлайнового сервісу Docucolor. Документи, які отримали журналісти The Intercept, були розруковані 9 травня, о 6:20 ранку на принтері з серійними номером 535218 або 29535218. Таким чином Агентство національної безпеки змогло перевірити історію друку в логах своїх принтерів та з’ясувати, хто з працівників роздруковував секретний звіт. Серед шести осіб, які роздрукували документ, лише в однієї був контакт зі ЗМІ через e-mail.  

Інформаторкою виявилася Ріеліті Віннер (Reality Winner), яка працювала в компанії Pluribus International Corporation. Компанія є державним підрядником та надає послуги аналітики, перекладу та розробки кіберзброї для розвідувальних служб. Під час затримання вона зізналася в тому, що була анонімним джерелом The Intercept.

Нагадаємо, раніше цього тижня американські ЗМІ отримали секретний звіт АНБ про кібератаки спецслужб РФ напередодні виборів. Згідно з ним, спецслужби РФ організували кібератаку щонайменше на одного постачальника програмного забезпечення для голосування в США за кілька днів до президентських виборів в минулому році. Також хакери відправили більше сотні фішингових електронних листів посадовим особам США в листопаді минулого року з метою отримати їхню особисту інформацію.

comments powered by Disqus