Wikileaks стверджує, що ЦРУ зламувало старі моделі iPhone і MacBook

Belgium-iPhone

Документи програми «Темна матерія» містять докладні інструкції по використанню кожного конкретного інструменту, але більшість з них були протестовані ЦРУ ще сім років тому, пише The Verge. Один з інструментів для зараження MacBook називався Sonic Screwdriver. Він дозволяв заражати ноутбуки через USB або Thunderbolt порти при фізичному доступі до пристрою. Дві інші програми - Triton і DerStarke - розраховані на автономну роботу. В документах, оприлюдених Wikileaks йшлося ще про кілька інших, менш зручних, інструментів.  Також спецслужба розробила спосіб злому перших моделей iPhone, коли системи iOS ще не існувало, а в iPhone OS не було магазину додатків.

Представники Apple спочатку відмовилися коментувати ситуацію, але на наступний день після публікації Wikileaks заявили про закриття вразливостей. В компанії підкреслили, що не обмінювалися з Wikileaks будь-якою інформацією.

Як писав MediaSapiens,  портал WikiLeaks опублікував базу з 8761 документів та файлів з внутрішньої мережі Центру кіберрозвідку ЦРУ. Значна частина цієї інформації присвячена хакерським прийомам, які використовують американські спецслужби. Серед інструментів, які імовірно використовують спецслужби, - віруси для пристроїв, що працюють під операційними системами Windows, Android, iOS, OSX і Linux, та для інтернет-роутерів, програмне забезпечення, що перетворює смарт-телевізори на пристрої для прослуховування. Достовірність оприлюднених WikiLeaks документів у ЦРУ не підтвердили і не спростували. 

Втім, нещодавно Федеральне бюро розслідувань США заявило про підготовку до масштабного розслідування з метою виявити інформаторів проекту WikiLeaks, які злили дані щодо програм Центрального розвідувального управління. 

Також засновник WikiLeaks Джуліан Ассанж заявив, що готовий допомогти технологічним компаніям захиститися від зломів з боку американських спецслужб.

comments powered by Disqus