WikiLeaks стверджує, що ЦРУ маскувало свої віруси під «Лабораторію Касперського»

Motherboard

Сайт WikiLeaks опублікував вихідний код проекту під назвою «Вулик» (Hive). За його даними, «Вулик» маскувався під програми інших компаній, в тому числі «Лабораторії Касперського», і завантажував інформацію з вражених комп'ютерів. Навіть якщо користувачі знаходили вірус, вони не асоціювали його з ЦРУ, пише Motherboard. Спецслужби використовували сторонні й нічим непримітні домени та сервери, аби не викликати підозри.

«Hive забезпечує платформу для цілого ряду шкідливих програм ЦРУ, які відправляють інформацію на сервер спецслужб і отримують нові інструкції від операторів ЦРУ», - пише WikiLeaks. Сайт також написав про принаймні три випадки, коли  ЦРУ маскувалося під програми «Лабораторії Касперського».  Компанія поки офіційно ніяк не прокоментувала цю заяву, але її засновник Євген Касперський написав у Twitter, що у Лабораторії вивчили дані, опубліковані WikiLeaks, й що випущені ЦРУ сертифікати є підробленими. «Наші клієнти, персональні ключі та сервіси є безпечними та захищеними», - підкреслив він.

Як раніше писав MediaSapiens, у вересні Міністерство внутрішньої безпеки США заборонило федеральним компаніям користуватися програмним забезпеченням Kaspersky Lab, остерігаючись її можливих зв’язків з російською розвідкою.  Також нещодавно «Лабораторія Касперського» зізналася у тому, що випадково зкопіювала дані розвідки США.

Що стосується сайту WikiLeaks, то раніше цього року сайт опублікував порцію секретних документів, які вказують на те, що ЦРУ розробило спосіб злому iPhone і навчилося безслідно заражати MacBook вірусами. Після цього зливу ЦРУ назвало Wikileaks  «недержавною ворожою розвідувальною службою», на яку має вплив у тому числі Росія.

comments powered by Disqus