США запровадили нові санкції проти росіян через кібератаки

США запровадили нові санкції проти росіян через кібератаки

15:10,
12 Червня 2018
2042

США запровадили нові санкції проти росіян через кібератаки

15:10,
12 Червня 2018
2042
США запровадили нові санкції проти росіян через кібератаки
США запровадили нові санкції проти росіян через кібератаки
Автори:
Сполучені Штати Америки запровадили санкції проти п'яти російських компаній та трьох громадян за звинуваченнями у допомозі ФСБ у здійсненні кібератак.

Про це повідомляє ВВС.

Міністр фінансів США Стівен Мнучин (Steven Mnuchin) заявив, що нові санкції є кроком продидії зловмисникам, які працюють задля «розширення агресивних кіберзасобів Росії».

«Компанії та особи, визначені у списку, напряму працювали на зміцнення кіберпотенціалу Росії через співпрацю із Федеральною службою безпеки, і у такий спосіб поставили під загрозу безпеку Сполучених Штатів Америки та наших союзників», —заявив пан Мнучин.

Підприємствам та людям, проти яких запроваджені санкції, заборонені будь-які операції в межах американської фінансової системи. Також санкції забороняють американським компаніям та громадянам співпрацювати з компаніями та особами із санкційного списку.

Нові санкції також мають на меті обмежити діяльність Росії, пов'язану із підводними комунікаціями. У міністерстві фінансів США повідомили, що Росія веде активну діяльність, пов'язану із підводними кабельними комунікаціями, через які проходять світові телекомунікаційні дані.

До списку увійшли компанії Digital Security, ERPScan, Embedi, Kvant Scientific Research Institute (Kvant) та Divetechnoservices. Крім того, США наклали санкції на трьох керівників Divetechnoservices. Це Олександр Трібун (генеральний директор), Олег Чіріков (програмний директор) і Володимир Каганський (власник та колишній гендиректор). Вважається, що ця компанія спеціалізується на хакерських нападах на підводні комунікаційні системи.

Серед прикладів «зловмисної і дестабілізаційної діяльності РФ» Мінфін США називає запуск вірусу NotPetya і напад на енергорозподільчі мережі.

Нагадаємо, торік американський Конгрес схвалив Акт про протидію ворожим державам, який відкрив дорогу для запровадження різноманітних санкцій.

У лютому Сполучені Штати і Британія звинуватили Росію поширенні вірусу-вимагача NotPetya в червні 2017 року. Цей вірус порушив діяльність компаній по всій Європі, головним чином в Україні. У РФ відкидають ці звинувачення. Пізніше уряд Австралії звинуватив Росію в кібератаках на сотні компаній країни торік.

 

У березні цього року Міністерство внутрішньої безпеки і Федеральне бюро розслідувань США опублікували спільний звіт щодо російських кібератак, в якому описують багаторівневу кампанію, націлену на урядові установи США й організації в галузях енергетики (зокрема ядерної), а також в торгівлі, водопостачання, авіації і на «критично важливі об’єкти». Того ж місяця міністерство фінансів США оприлюднило пакет санкції, під які потрапило російське «Агентство інтернет-досліджень», відоме також як «фабрика тролів».

У квітні США та Британія випустили спільне сповіщення про шкідливу інтернет-діяльність, яку провадить уряд Росії.

У травні Комітет з розвідки Сенату США заявив, що РФ провела безпрецедентну кіберкампанію проти виборчої системи країни.

Міністерка оборони Німеччини Урсула фон дер Ляєн (Ursula von der Leyen) заявила, що кібератаки є найбільшою загрозою для глобальної стабільності. Генеральний секретар Організації Об'єднаних націй (ООН) Антоніу Ґутерріш (Antonio Guterresas) закликав до об’єднання світової спільноти для боротьби з кіберзлочинцями. А канцлерка Німеччини Ангела Меркель (Angela Merkel) уважає, що її країні слід створити кібервійська через те, що гібридна війна є частиною воєнної доктрини Росії.

 

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
ir.usembassy.gov
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду