США створили секретну програму для протидії російським хакерам - розслідування The Washington Post

The Merkle

Програма має знаходити уразливості в електронній інфраструктурі РФ та вбудовувати в неї свої власні «імпланти». Таким чином, у необхідний момент ПЗ зможе вивести їх з ладу, пише The Washington Post. Як повідомили джерела газети, наказ про створення секретного програмного забезпечення віддав попередній президент США Барак Обама.

Його розробку доручили Агентству національної безпеки. У разі, якщо Росія знову здійснить кібератаку на США, американський уряд зміг би відповісти на атаку, активізувавши це ПЗ. Для продовження роботи над проектом АНБ не потрібен дозвіл чинного президента Дональда Трампа, однак він може зупинити роботу над ним, підписавши відповідне розпорядження. Однак, за даними The Washington Post, такого розпорядження не надходило.

«Підхід Барака Обами до ситуації з російськими кібератаками можна коротко описати як “не зробіть ситуацію ще складнішою”. Президент та його радники побоювалися, що відносини між США та Росією  стануть іще більш натягнутими», - пише газета, пояснюючи можливі причини, чому адміністрація попереднього президента вирішила не виступати з гострими обвинуваченнями щодо Росії. Окрім того, в Білому домі боялися обвинувачення у використанні атаки в політичних цілях, для того, аби зміцнити позиції кандидатки в президенти від Демократичної партії Гілларі Клінтон.

Нагадаємо, раніше цього місяця інформаторка Ріеліті Віннер злила в ЗМІ секретний звіт АНБ про кібератаки спецслужб РФ напередодні президентських виборів 2016 року. Згідно з документом, Російська військова розвідка здійснила кібератаку як мінімум на одного постачальника програмного забезпечення для голосування в США та направила листи зі шпигунськими програмами більш ніж 100 місцевим виборчим представникам.

comments powered by Disqus