Новий вірус уразив понад 14 мільйонів смартфонів на Android
Про це повідомляє прес-служба американської компанії Check Point Software Technologies. Вірус інфікує новий пристрій, надсилаючи зображення користувачам, які є у контактах ураженого телефону.
Щойно адресат відкриває повідомлення, на його гаджет автоматично завантажується додаток з розширенням apk. Власник телефону може тривалий час не помічати, що його пристрій заражено, а антивірусні програми не здатні подолати загрозу.
Вірус CopyCat в цифрах: понад 14 мільйонів мобільних пристроїв уражено, 3,8 мільйона пристроїв обманним шляхом ретранслюють рекламу, на 4,9 мільйона пристроїв були встановлені сторонні додатки без відома їх власників, через 4,4 мільйона пристроїв було вкрадено дані кредитних карток.
Творці CopyCat вже заробили $ 1,5 млн за рекламу різноманітних продуктів на інфікованих телефонах.
Як зазначає видання Intetnational Business Times, найбільше від вірусу постраждала Південно-Східна Азія (55%). Жертвами атаки також стали Африка(18%), Північна та Південна Америка (12%), Океанія(8%) та Європа (7%).
Поширення вірусу CopyCat в світі: найбільше постраждала Південно-Східна Азія.
Нагадаємо, 27 червня декілька українських банків та підприємств зазнали атаки комп’ютерного вірусу Petya (NotPetya). Закордонні видання, які писали про масштабне поширення нової кіберзагрози головним підозрюваним у атаці називали Росію. Американська ІТ-компанія з виробництва програмного забезпечення в галузі інформаційної безпеки Symantec віднайша спосіб, який може врятувати комп’ютер від вірусу-здирника. 6 липня ймовірні розробники Petya (NotPetya) зробили першу заяву, в якій вимагали $256 тис. за дешифрування файлів.