Микола Костинян запустив розсилку для журналістів про кібербезпеку

securityvoip.net

Засновник розсилки пояснив MediaSapiens, що створив її для медійників із просвітницькою метою. За його словами, однією із найбільших проблем українських журналістів (а також активістів та публічних осіб) є ставлення до цифрової безпеки.

«Ми не сприймаємо загрози серйозно, ми не переймаємося проблемою, ми нехтуємо навіть тими заходами безпеки, про які чудово знаємо і якими чудово вміємо користуватися, - розповів Микола Костинян. – Якщо ми задумаємося, усвідомимо, зрозуміємо, "прозріємо" - це буде навіть не 50% успіху, а значно більше».

Ідея розсилки, за словами медіаексперта, полягає в тому, аби розповісти саме про справжні випадки, що трапилися із реальними українськими організаціями.

«Кожен може переконатися, що це не десь там у Індії чи в Китаї щось таке відбувається - а ось тут, зовсім поряд, із людьми, яких ми знаємо. А, значить, ми теж не застраховані. Значить, треба щось робити», - пояснює Микола Костинян.

Окрім конкретних кейсів, до розсилки додаються короткі поради, як уникнути негараздів.

Наразі експерт підготував випуски про отримання доступу до сайту третіми особами, злам поштової скриньки, а також про втрату ноутбука. Їх можна переглянути в постійно діючому архіві проекту за цим посиланням. Надалі автор планує розповісти про питання приватності, шифрування, паролі, програмне забезпечення та ін.

Ініціатором та єдиним автором цього безстрокового проекту є Микола Костинян. Однак він сподівається, що до нього долучаться й інші експерти, які ділитимуться випадками зі своєї практики, пропонуватимуть власні теми.

Підписатися на розсилку можна тут.

comments powered by Disqus