Google Chrome і Mozilla Firefox зроблять маркування про безпеку сайтів більш помітним

GSM

Браузер Mozilla Firefox в останній версії v.51 вже почав попереджати про те, що використання деяких HTTP-з'єднань небезпечне, пише ArsTechnica. Google Chrome планує ввести такі попередження у наступному оновленні, яке очікується найближчим часом.

Маркування про незахищене з'єднанні буде з'являтися на сторінках, які використовують протокол HTTP і мають форми введення даних - наприклад, поля для введення пароля або номера банківської карти. Тоді Chrome буде окремо попереджати в адресному рядку, що сторінка небезпечна.

Попередження про незахищене з'єднання у браузері Mozilla Firefox.

Як зауважує видання, протокол HTTP не зашифровує з'єднання, тому дії користувача на таких сторінках можуть відстежити зловмисники. Багато сучасних сайти працюють через протокол HTTPS, який передає дані в зашифрованому вигляді. Раніше для того, аби отримати інформацію про безпечність з'єднання в обох цих браузерах потрібно було натиснути на іконку з інформацією про підключення в пошуковому рядку. Тепер в Chrome буде висвітлюватися попередження із надписом «небезпечно», а в Firefox з'явиться іконка перекресленого замка. 

Зразок того, як попередження буде реалізовано в наступній версії Google Chrome. 

Інженер безпеки Chrome Емілі Шехтер (Emily Schechter) пояснила, що користувачі не помічали попереджень в попередніх версіях. За її словами, компанія продовжить у наступних випусках розширювати попередження на HTTP-сторінках.

Як писав MediaSapiens, в інтернет-браузері Google Chrome з'явилося розширення, яке блокує в соціальних мережах спойлери до знаменитої фентезі-сазі «Гра престолів». Також цього року компанія Mozilla розглядає можливість припинити підтримку Windows XP і Vista.

comments powered by Disqus