Екс-міністра Південної Кореї заарештували за причетність до кіберзагроз

Фото: Alex Wong, Getty Images

Про це повідомило інформаційне агентство Yonhap.

Суд видав ордер на арешт 68-річного міністра, підозрюючи, що він може втекти з країни. У постанові йдеться про те, що за допомогою діяльності в інтернеті Кім Кван Чжин намагався вплинути на жителів Південної Кореї, а саме – схилити їх до схвалення діяльності минулого консервативного уряду в 2010-2012 роках.

Зокрема повідомляється, що військове відомство доручало офіцерам залишати в інтернеті коментарі на підтримку президента Лі Мен Бака (Lee Myung-bak).

Кім Кван Чжин звинувачується у політичному втручанні у військовий кримінальний кодекс і зловживанні владою. Прокурори вважають, що колишній міністр оборони регулярно інформував про операції своїх підлеглих президентський офіс.

Суд також заарештував екс-заступника міністра оборони Ліма Кван-Біна (Lim Kwan-bin) за аналогічним звинуваченням, а також у зв'язку з корупцією, адже він підозрюється в отриманні винагород від посадових осіб, причетних до кіберзлочинів.

Обидва чоловіки заперечують, що вчинили правопорушення.

Нагадаємо, у жовтні південнокорейський депутат Рі Чхоль Хі (Rhee Cheol-hee) повідомив про викрадення хакерами з КНДР великої кількості засекречених військових документів. Серед них зокрема були й плани щодо військової операції з усунення керівництва Північної Кореї.

comments powered by Disqus