З’явилася програма, яка визначає сексуальну орієнтацію людини по фото

Фото:, JULIAN SIMMONDS

Як пише The Telegraph, сексуальну орієнтацію чоловіків програма здатна розпізнати з точністю 81%, а жінок – 74%.

Тоді як, згідно попередніх досліджень, людське око щодо цього помиляється значно частіше: чоловічу гомосексуальність людина може визначити по фото в 61% випадків, а жіночу в 54%.

Алгоритм зміг розпізнати тонкі відмінності у структурі обличчя, зумовлені гормонами, які людське око не помічає.

Коли ж новій програмі надавали по 5 фотографій однієї людини, вона визначала орієнтацію з ще більшою точністю: правильні відповіді стосувалися 91% фотографій чоловіків і 83% жінок.

Штучний інтелект вчені натренували, використовуючи фотографії понад 36 тисяч чоловіків і 38 тисяч жінок, узятих з сайтів знайомств.

Водночас використання цієї програми можна розглядати як втручання в приватність людини. Це становитиме загрозу безпеці представників ЛГБТ-спільноти у десятках країн, де гомосексуальність переслідується законом.

«Враховуючи те, що компанії та уряди все частіше використовують комп’ютерні алгоритми для розпізнавання рис обличчя людей, наші висновки представляють загрозу конфіденційності та безпеки гомосексуальних чоловіків і жінок», – заявили дослідники проекту Міхал Косинськи (Michal Kosinski) та Юлун Вонг (Yilun Wang).

Нагадаємо, цього року компанія Apple придбала стартап із розпізнавання облич.

comments powered by Disqus