Яндекс стрімко втрачає ринок в Росії

Яндекс стрімко втрачає ринок в Росії

14:08,
7 Жовтня 2016
3078

Яндекс стрімко втрачає ринок в Росії

14:08,
7 Жовтня 2016
3078
Яндекс стрімко втрачає ринок в Росії
Яндекс стрімко втрачає ринок в Росії
Автори:
За останні півроку пошукова частка Яндекса в рунеті суттєво знизилась.

Новинний соціальний сайт Roem.ru проаналізував дані Li.ru і з’ясував, що таких низьких показників в Яндекса не було з 2008 року, коли російський пошуковик міг впливати на ситуацію завдяки партнерству з Mail.ru і поглинанню частки Rambler, пише Watcher.

У 2009 Яндекс випередив Google, хоча останній згодом почав покращувати свої позиції в рунеті. Після того, як Яндекс направив скаргу до Федеральної антимонопольної служби РФ щодо нібито порушення антимонопольного законодавства з боку Google, частка американського пошуковика застигла і майже не змінювалась до весни 2016.

Зараз же Google ставить рекорди в рунеті, тоді як Яндекс продовжує втрачати популярність. Google це вдається, в першу чергу, за рахунок лідерства серед мобільних пристроїв на Android та iOS, пише Roem.ru. У iOS 8 і iOS 9 зникло вікно з пропозицією обрати який-небудь пошуковик за замовчуванням, хоча Яндекс був в старішій iOS 7. Ця версія операційної системи з’явилася в 2013, але до 2015 року частка iOS 7 серед інших версій iOS вже впала нижче 20%. З того часу великих досягнень на iOS Яндекс не показував – його частка 33,7% проти 64,8% у Google.

 

Яндекс і Google ділять Android у співвідношенні 32,3% до 66,4% відповідно. Всі мобільні платформи разом узяті дають Google частку в 57,2% проти 41,2% у Яндекса.

На десктопних пристроях Яндекс утримує частку ринку практично незмінною: 64,8% проти 26,6% у Google. Ще в другій половині 2015 року, популярна в минулому ОС Windows втратила популярність і Android став операційною системою №1. Тому лідерство на десктопах більше не гарантує безхмарного майбутнього, пише Roem.ru.

 

У Яндекс запевняють, що завдяки рішенню ФАС, він зможе більш ефективно конкурувати з Google на Android: у компанії з’явиться більше можливостей для дистрибуції своїх мобільних додатків. Однак, користувач Android спочатку надає перевагу американському пошуковику, оскільки для повноцінного використання смартфону необхідно мати акаунт Google. Крім того, ФАС зажадав показати рекламу альтернативного пошуку власникам Android до 18 листопада 2015 року, але цього не сталося навіть зараз, майже через рік.

Дана ситуація призводить до того, що переорієнтувати користувача Android на щось, крім продуктів Google важко. Roem.ru наводить приклад анексованого Росією Криму: не дивлячись на те, що в Криму американці блокували Google Play та інші продукти Google, частка Яндекса в цьому регіоні все одно нижча, ніж у Google.

Нагадуємо, раніше російська Асоціація захисту авторських прав в інтернеті подала позов на «Яндекс» в інтересах видавництва «Ексмо». Як відзначає RNS, АЗАПІ попросила суд зобов’язати «Яндекс» видалити з пошукової видачі чотири посилання на RuTracker, через які можна отримати доступ до книг письменника Олексія Калугіна. 

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
finance.bigmir.net
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду