«Яндекс» про заборону: це санкції проти 11 млн українців

detector.media

«Яндекс розвиває свої сервіси для України з 2005 року... Весь цей час наша українська команда працює відповідно до законодавства України, вкладає всі свої сили у створення якісних продуктів», - йдеться у коментарі прес-служби компанії для ВВС Україна.

У компанії назвали ці заходи санкціями проти 11 млн українських користувачів, які «щомісяця обирають наші сервіси», і проти тисяч українських організацій, які «використовують наші технології та сервіси для розвитку своїх бізнесів».

«Яндекс» наголосив, що цей крок не вплине на бізнес групи компаній Яндекса, який є «дуже великим».

«Але ми вважаємо Україну важливою частиною нашої роботи і шкодуємо, що санкції зводять нанівець всі багаторічні зусилля нашої команди», - додали в компанії.

У вівторок на офіційному сайті президента Порошенка був опублікований указ, який увів в дію рішення РНБО про застосування персональних економічних заходів.

За ним, Україна забороняє діяльність на своїй території соцмереж «ВКонтакте«, «Однокласники», сайтів Mail.Ru Group і «Яндекс».

Крім того, санкції стосуються телеканалів РБК, «ТВ Центр«, ВГТРК, «НТВ Плюс« і «Звезда», ТНТ, «РТР-Планета», «Россия-24», «Наше радіо» та інших ЗМІ. Також буде заблоковано доступ до сайту «Кинопоиск».

Під заборону потрапили популярні антивірусні компанії «Лабораторія Касперського» і DrWeb.

Відповідно до указу, інтернет-провайдери зобов'язані заблокувати доступ до цих інтернет-ресурсів.

Економічні санкції поширюються і на компанію-постачальника ERP-систем ТОВ «1С», її дочірні підприємства в Україні та низку інших IT-компаній: ЗАТ «Галактика Центр», ТОВ «Корпорація «Парус».

Крім того, до списку потрапили компанії-розробники програмного забезпечення ABBYY.

comments powered by Disqus