WhatsApp виявися одним з найменш захищених месенджерів - Electronic Frontier Foundation

Tech2

Звіт під назвою «Хто прикриває вашу спину» враховує такі критерії, як підзвітність щодо кількості запитів від уряду на розкриття персональних даних користувачів, перевірка легальності NSL-запитів (секретні запити від уряду, які не підлягають розкриттю), відмова від продажу даних про користувачів іншим компаніям, провадження прозорої публічної політики, зрозумілої користувачам. За цими критеріями в топі опинилися Adobe, Dropbox, Pinterest, Uber та Wordpress.

 

Повна таблиця доступна за посиланням.

Найгірші оцінки отримали оператор стільникового зв'язку Verizon та месенджер WhatsApp. За даними Electronic Frontier Foundation, ці компанії не повідомляють користувачам про запити від влади, не гарантують те, що їх дані не будуть передані третім особам і не перевіряє секретні запити спецслужб. Незадовільні оцінки отримали й телекомунікаційна компанія  AT&T та масмедіа корпорація Comcast.

Нагадаємо, нещодавно стали відомі подробиці судового процесу між компанією Twitter та урядом США. Twitter намагається відстояти своє право повідомляти точну кількість запитів даних від уряду у своєму проекті «Звіт прозорості» (Transparency Report).

Також минулого року правозахисна організація Amnesty International склала рейтинг захищеності месенджерів від несанкціонованого доступу до переписки користувачів. У ньому найвищі оцінки отримали Facebook Messenger та WhatsApp. 

 

comments powered by Disqus