Вчені створили скло для телефонів, яке зможе відновлювати себе

Platforma

Про це пише Platforma.

Команда вчених з Каліфорнійського університету в Ріверсайді створила особливий матеріал, який може проводити струм, а також відновлювати сам себе. За словами авторів, на дослідження такої технології їх надихнула історія персонажа коміксів Росомахи, що мав здатність до регенерації.

В основі інноваційного матеріалу лежить тип нековалентного зв'язку, відомий як іон-дипольна взаємодія. Працює це так: коли речовина пошкоджена або навіть розірвана, іони і молекули притягуються назад один до одного, таким чином відновлюючи поверхню. Один з учасників дослідження Чао Ван розповідає, що їх розробка дійсно успішно виправляє всі свої подряпини, порізи та інші пошкодження. А якщо матеріал розірвати навпіл, то на повне відновлення піде менше доби. Крім того, речовина може розтягуватися в 50 разів від початкової довжини.

Поки що робити свої рани ідеально непомітними технологія не може. Однак після подальших досліджень подібну розробку можна буде використовувати не тільки для екранів мобільних телефонів, а і в різноманітних сенсорах чи роботехніці. «Може скластися враження, що матеріали, які здатні до регенерації, можуть прийти до нас лише в далекому майбутньому. Але я впевнений, що вони з'являться в мобільних телефонах вже скоро, – каже Чао Ван. – Протягом трьох років вони надійдуть на ринок і змінять наше повсякденне життя».

Нагадуємо, раніше стало відомо, що Apple буде використовувати «рідкий метал» при виробництві корпусів iPhone. «Рідкий метал» є особливим сплавом цирконію, титану, нікелю, міді та інших матеріалів і за своєю структурою більше нагадує скло. 

comments powered by Disqus