В «Райських паперах» знайшли схему Apple з ухилення від податків

Financial Review

Як повідомляє BBC, таким чином компанія утримувала 252 млрд доларів у зоні з надзвичайно низькими податками.

Як відомо, в Ірландії компанії могли не платити податок на прибуток, якщо могли довести, що цей прибуток не відноситься ні до якої конкретно країни. Однак під тиском міжнародної спільноти Ірландія була змушена змінити своє законодавство й тепер у компаній вимагають вказувати країну, де вони значаться податковими резидентами. Компаніям, які зареєструвалися як податкові резиденти в офшорах, дозволили вести справи за старим ірландським законодавством до 2020 року.

«Райські папери» вказують на те, що Apple в 2014 році найняла юридичну фірму Appleby, яка займається супроводом офшорних компаній. Після консультацій з Appleby, компанія вирішила зробити податковими резидентами острова Джерсі дві своїх компанії - Apple Sales International і Apple Operations International, а третю, Apple Operations Europe, зробила резидентом Ірландії. Формально острів Джерсі підпорядковується Великобританії, але має можливість приймати власні закони, а також тісно пов'язаний з британською банківською системою.  Він є популярним місцем для базування офшорів.

Під час переписки з Appleby, компанія Apple наголосила на тому, наскільки важливою для неї є секретність й висловила сподівання, що про переписку знатимуть лише ті співробітники, яким це дійсно необхідно.

В Apple стверджують, що в 2014-2016 роки компанія платила в Ірландії 1,5 мільярда доларів податків, однак, не зрозуміло за якою ставкою відбувалося оподаткування. BBC, з посиланням на дані Єврокомісії, повідомляє, що одна з дочірніх компаній Apple в Ірландії за один з звітних років платила податки за ставкою 0,005%. Для порівняння, в США податок на прибуток становить 35%.

В 2013 році Apple зазнала різкої критики за ухилення від сплати податків. Тоді голова компанії Тім Кук заявив, що Apple платить «кожен долар, який має заплатити». «Ми не використовуємо жодних податкових трюків ... Ми не складаємо гроші на якомусь карибському острові», - сказав він.

Раніше «Райські папери» викрили російські інвестиції у Twitter та Facebook, а також зв’язок міністра торгівлі США з Росією та офшори королеви Єлизавети ІІ.

comments powered by Disqus