В Іспанії з Facebook стягнуть 1,2 млн євро за незаконне використання даних

connect universum

Про це повідомляє The Telegraph.

Загальна сума штрафу за три порушення складає 1,2 млн євро.

В Іспанії заявили, що соціальна мережа, по-перше, збирала інформацію про мільйони користувачів з Іспанії, запитуючи їх про ідеологію, стать, вірування, особисті зацікавлення тощо, але не попереджала, з якою метою (й зокрема чи використовиватиметься ця інформація для підбору реклами).

Ще одним порушенням стало те, що Facebook зберігала дані людей протягом 17 місяців після видалення ними власних акаунтів.

Крім цього, Facebook збирала інформацію про запити користувачів поза соцмережею, а також про дії незареєстрованих користувачів.

«Політика конфіденційності Facebook містить загальні та нечіткі терміни. Facebook не належним чином отримує на згоду як користувачів, так і не користувачів соцмережі, що є серйозним порушенням», – заявили в іспанській організації з захисту даних.

У Facebook у відповідь зазначили що користувачі самі обирають, яку інформацію хочуть додати в свій профіль. «Це зокрема й дані про релігійні переконання. Ми не використовуємо цю інформацію для рекламного таргетування», – запевнили в компанії.

Нагадаємо, у травні Національна комісія з інформаційних технологій і свободи Франції оштрафувала компанію Facebook на 150 тис. євро через збір даних користувачів соціальної мережі. Раніше з цього приводу з Facebook судилася Бельгія.

MediaSapiens писав про те, що влада ЄС може накласти штраф на компанії Facebook, Twitter і Google за порушення прав користувачів. У ЄС вимагали від інтернет-гігантів змінити угоди про користування соцмережами, оскільки вони порушують встановлені в Європі права користувачів. 

Крім того, в ЄС вимагали змінити підхід компаній до спонсорського контенту і передбачити право споживачів розірвати угоду про користування соцмережами. 

comments powered by Disqus