Український стартап запустив онлайн-сервіс покращення якості фото штучним інтелектом

letsenhance.io

Про це пише видання itc.ua.

Розробники letsenhance.io використали технологію машинного навчання super-resolution. Нейронна мережа, навчена на великій базі реальних фотографій, може відновлювати деталі та зберігати чіткі лінії і контури, спираючись на своє знання типових об'єктів і текстур, які існують у реальному світі.

Перша з розроблених Let's Enhance мереж під назвою «Boring» прибирає JPEG-артефакти зі світлин. При цьому вона не додає нічого нового до фото, а лише відновлює чіткість ліній і структур. Цей варіант є оптимальним для покращення якості простих ілюстрацій, логотипів і коміксів.

За допомогою сервісу також можна збільшити розширення фотографії в чотири рази з використанням двох різних нейромереж. Зокрема це мережа «Magic», навчена за допомогою «галюцинуючої» технології генеративних мереж, які змагаються. Вона домальовує деталі, яких від початку не було на зображенні, що робить його більш реалістичним.

«Кожна людина, яка знімає на цифрову камеру, стикалася з проблемою появи помітних пікселів при наближенні фото або використання цифрового масштабування. Частково цю проблему вирішує бікубічна інтерполяція, яка дозволяє позбутися помітних пікселів, але при цьому робить фото розмитим і “мильним”. Ми ж використовуємо нейронні мережі і машинне навчання», – зазначає один з розробників сервісу Олександр Савсуненко.

У компанії Let's Enhance переконані, що онлайн-сервіс стане в пригоді дизайнерам, фотографам і веб-розробникам. Можливим також є його застосування для поліпшення якості супутникових світлин і даних з камер спостереження. 

Нагадаємо, компанія Adobe розробила функцію видалення зайвих об'єктів з відеозапису – інструмент Cloak.

comments powered by Disqus