У «Яндексі» з’явився пошук пісень через фрази, що нагадують їхній текст або мотив

yablyk.com

Представники «Яндекс» зазначають, що і раніше в їхньому пошуковику можна було легко знаходити пісні за цитатами. Натомість тепер сервіс вирішив допомогти тим, хто хоче знайти музичний трек, не знаючи жодного слова. Пошуковик «вгадуватиме», яку саме пісню шукає людина, на основі попередніх користувацьких запитів.

«Ви друкуєте в рядку пошуку перше, що спадає на думку, найбільш яскраві асоціації, не обов’язково сподіваючись на успіх, – йдеться у тексті на блозі компанії. – І, о диво, на ваш запит «эла эла» пошук видає підказку [эла эла э э э слушать]. Це означає, що хтось до вас вже намагався знайти цю пісню таким самим способом. І справді, тут же з’являються Rihanna та Jay-Z з тим самим хітом Umbrella».

Таким чином, на запит «пу пу пиду слушать» можна отримати пісню «I Wanna Be Loved By You» у виконанні Мерилін Монро, а «йу-ху песня» «Яндекс» розпізнає як «Song 2» гурту Blur.

Крім того, якщо користувач забув або не розчув ім’я співачки Лани Дель Рей, він може знайти її композиції за запитом [ванна без дверей].

comments powered by Disqus