Користувачі скаржаться на збій у Google Docs - система блокує їхні файли

Як повідомляє Mashable, збій почався вчора й в основному зачепив користувачів зі США. Коли вони намагалися відкрити свої документи, на екрані з’являлося повідомлення про те, що вони порушують правила використання сервісу.

Google Docs забороняє користувачам публікувати контент з порушеннями авторських прав, шкідливим програмним забезпеченням, спамом, образами тощо. Однак заблокований контент не належав до цих категорій.  Наприклад, журналістка National Geographic Рахейл Бейл (Rachael Bale) не змогла відкрити чернетку свого тексту про злочини проти дикої природи, хоча в ній не було нічого, що б суперечило правилам сервісу.

Компанія згодом визнала, що помилка трапилася на її стороні й вночі відзвітувала про її вирішення. Втім, на форумі Google користувачі продовжують писати про такі ж збої. Їх також обурило те, що компанія цензурує їхні приватні документи.

Дана Гарднер, експерт з хмарних технологій і головний аналітик компанії Interarbor Solutions прокоментував The New York Times, що скоріше за все Google використовує машинне навчання та інші функції штучного інтелекту для аналізу величезної кількості інформації в реальному часі. А реакція людей на збій показала, що більшість з них не прочитали умови використання Google Docs й не підозрювали про те, що вони самі погодилися на аналіз їхніх файлів.

Хоча політика конфіденційності Google прямо не говорить про те, що компанія сканує файли в Google Docs, у ній йдеться про збір інформації з «повідомлень Gmail, профілю G+, фотографій, відео, історії веб-перегляду, пошуків на карті, документів або іншого контенту, розміщеного в Google».

«Очевидно, що це піднімає багато запитань у людей про те, наскільки потужним є рівень спостереження за ними через онлайн-інструменти», - зазначила журналістка Рахейл Бейл.

Як писав MediaSapiens, нещодавно збій у роботі трапився у соцмережі Facebook. Юзери повідомляли про проблеми з надсиланням та отриманням повідомлень у Facebook, розміщенням постів та входом в акаунт у цій соцмережі. У декого сайт www.facebook.com не відкривався взагалі.

comments powered by Disqus