Компанія IBM заборонила своїм працівникам використовувати флешки
Компанія IBM заборонила своїм працівникам використовувати флешки
Про це повідомило видання The Register.
IBM є однією з найстаріших та найбільших компаній у світі, які виробляють комп'ютери й програмне забезпечення. Крім того, вона є одним із найбільших провайдерів глобальних інформаційних мереж.
Причиною заборони стала загроза «фінансової та репутаційної» шкода, якої вона може зазнати у разі втрати даних. Це рішення компанія поширила на всі свої підрозділи в різних країнах світу.
Замість фізичних носіїв інформації персоналу IBM пропонується використовувати внутрішню мережу. Очікується, що співробітники корпорації припинить використовувати флешки та SD-картки за кілька тижнів.
«Ми регулярно переглядаємо та покращуємо наші стандарти безпеки та практики, аби захистити як IBM, так і наших клієнтів у зв'язку зі зростанням загроз», – цитує BBC заяву компанії.
Експерт з питань безпеки Кевін Б'юмонт уважає, що це сміливий крок IBM, оскільки USB-пристрої несуть реальний ризик. «Часто дуже легко витягти дані з компанії за допомогою цих пристроїв, а також ввести шкідливе програмне забезпечення», – уважає він.
Натомість директор компанії з безпеки 1E Сумір Карай переконаний, що це рішення IBM було «надмірною реакцією» служби безпеки компанії, яка не розуміє, що існує багато різних способів передачі даних як всередину організації, так і з неї. За його словами, дані з внутрнішньої мережі (FTP-серверу) можна так само легко втратити.
Як повідомляє ВВС, це рішення американська корпорація ухвалила на фоні рішення Євросоюзу про посилення регулювання передачі даних. «Положення про захист даних» (General Data Protection Regulation, GDPR) набере чинності 25 травня. Воно накладає великі штрафи на організації, які недостатньо захищають конфіденційну інформацію.
Аби ухилитися від нового законодавства ЄС, соціальна мережа Facebook перенесе дані 1,5 млрд користувачів зі свого міжнародного офісу в Ірландії до офісу в США. Завдяки цьому ці дані перебуватимуть на сайті, який регулюється законодавством США, а не законами Ірландії.