Facebook інвестує гроші в будівництво житла навколо своєї штаб-квартири

The Guardian

Facebook вже не раз звинувачували в погіршенні кризи житла в регіоні, пише The Guardian. Працівники великих технологічних компаній в Кремнієвій долині часто живуть в поганих умовах, тому що не можуть справитись із надзвичайно високими цінами на оренду житла.

Наприклад, один з програмістів описав у колонці, як він рік жив у двокімнатному помешканні з дванадцятьма іншими програмістами. При цьому один із чоловіків орендував шафу, за що платив на 200$ дорожче, ніж інші, оскільки його «житло» позиціонувалося орендодавцем як «приватна кімната». При цьому пошкання було нелегально обладнане в одному з хмарочосів Сан-Франциско, так що його мешканцям доводилося кожного разу прокрадатися повз охорону.

Facebook повідомила, що подала плани будівництва у місцеву раду Менло-Парк, яке знаходиться в 30 кілометрах від Сан-Франциско. В компанії зазначили, що місцева влада не зуміла інвестувати належним чином в розвиток інфраструктури, внаслідок ціна оренди в регіоні значно збільшилася, а працівникам доводиться витрачати дуже багато часу на дорогу.

Віце-президент Facebook з глобальних об'єктів Джон Тенанес (John Tenanes) пообіцяв, що заплановане містечко буде багатоцільовим та поєднуватиме «необхідні сервіси, житлові та транзитні рішення, а також офісні приміщення».

Середньомісячна орендна плата в Менло-Парку виросла більш ніж втричі до $ 3,349 з 2011 року, коли Facebook оголосив, що перенесе сюди свою штаб-квартиру. Як порівнює The Guardian, це одне з найдорожчих міст для оренди житла в країні, і ціни в Менло-Парк навіть вищі, ніж у Нью-Йорку. Також повідомляється, що в штаб-квартирі Facebook працює понад 9000 осіб. Газета зазначає, що місцеві мешканці незадоволені тим, що автомагістралі поблизу міста є перевантаженими, а приплив IT-спеціалістів посилює розрив між менш заможними та багатими мешканцями в регіоні.

comments powered by Disqus