Дуров переніс офіс Telegram в Дубай і заявив, що ніколи не продасть компанію

Фото: Chris Ratcliffe, Bloomberg

Про це він розповів в інтерв'ю Bloomberg.

Павло Дуров зазначив, що ставлення до податків для нього «справа принципу». «Багато людей у західному світі не уявляють, наскільки податки обмежують їх можливості. У кінцевому підсумку ви можете віддати майже половину свого прибутку як податок, а це фактично означає, що ви працюєте на уряд 180 днів на рік. Я думаю, що можу знайти кращий спосіб витратити гроші на благо суспільства», – заявив російський підприємець.

Упродовж кількох років після продажу заснованої ним соціальної мережі «вКонтакте» Павло Дуров та його старший брат – математик і програміст Микола, керували Telegram, переїжджаючи з країни в країну. За словами Павла Дурова, вони уникали рекрутерів від шпигунів та правоохоронних органів, й зокрема ФБР, яке намагалося підкупити одного з їх розробників у Сан-Франциско.

Місце розташування серверів Telegram є таємницею, як і багато імен його співробітників. Компанія Telegram як юридична особа зареєстрована в Великій Британії. Відомо, що Павло Дуров отримав громадянство держави Сент-Кітс і Невіс у Карибському морі.

У цьому ж інтерв'ю Павло Дуров повідомив, що великі гравці Кремнієвої долини пропонували йому від 3 до 5 мільярдів доларів за Telegram. Але він принципово відмовляється продавати компанію: «Навіть за 20 мільярдів. Вона не для продажу. Даю довічну гарантію», – каже він.

Павло Дуров позиціонує Telegram як благодіність, яку він почне монетизувати на початку наступного року, але лише для того, аби окупити розширення. Нагадаємо, минулого року він заявляв, що щомісяця платить 1 млн доларів власних коштів на підтримку Telegram.

За словами засновника, Telegram наразі має близько 180 мільйонів користувачів, в тому числі 40 мільйонів лише в Ірані, де заборонені Facebook та Twitter. Сервіс залучає близько півмільйона користувачів щодня. 

Також Павло Дуров пообіцяв анонсувати «дещо велике» наступного року.

Як писав MediaSapiens, в 2014 році Павла Дурова звільнили з посади генерального директора заснованої ним соціальної мережі «вКонтакте». До цього він заявив, що Федеральна служба безпеки РФ зверталася до нього із проханням надати приватні дані організаторів пабліків Євромайдану, а прокуратура вимагала закрити антикорупційну групу Олексія Навального. Він відмовився це робити й залишив Росію, а згодом запустив Telegram.

У вересні цього року Федеральна служба безпеки Росії відправила в Telegram запит з вимогою розшифрувати повідомлення користувачів згідно з ухваленими в РФ «антитерористичними» законами. У РФ проти компанії склали протокол за статтею 13.31 Кодеку про адміністративні порушення. Штраф за порушення цієї статті становить від 800 тисяч до мільйона російських рублів.

Росія з 2015 року вимагає від компанії видавати особисті дані користувачів месенджера та ключі шифрування. Павло Дуров регулярно відмовляє третім сторонам у цьому.

comments powered by Disqus