Blackberry позивається до Facebook через використання її технологій

Фото: JOE KLAMAR, AFP/Getty Images

Справу розглядатиме суд у США, повідомляє ВВС.

Blackberry звинувачує Facebook у копіювання алгоритмів та певних технологій Blackberry Messenger для своїх месенджерів у соцмережах WhatsApp і Instagram. У позові канадської компанії наголошується, що Blackberry Messenger з'явився 2005 року, за шість років до того, як аналогічну технологію ввела Facebook.

Blackberry заявила, що Facebook зокрема скопіював алгоритми оповіщення користувачів про нові повідомлення та алгоритми позначення людей на фотографіях. У Blackberry вважають, що у Facebook роками знали про їхні права на ці алгоритми.

Водночас речниця підкреслила, що компанія залишається готовою до співпраці з Facebook. «Однак, ми впевнено стверджуємо, що Facebook завдав шкоди нашій інтелектуальній власності, і після кількох років діалогу, ми також маємо зобов'язання перед своїми акціонерами вдатися до засобів захисту прав у суді», – сказала вона.

У відповідь на позов заступник головного юридичного консультанта Facebook Пол Грюел зазначив, що позов компанії Blackberry «показує стан її бізнесу у царині месенджерів».

«Припинивши свої зусилля з інновацій, Blackberry тепер намагається судитися через інновації інших. Ми маємо намір боротися», – наголосив він.

Кореспондент ВВС з питань технологій у Північній Америці Дейв Лі відзначає, що Blackberry Messenger дійсно був попередником популярних додатків, таких як WhatsApp.

«Але говорити, що WhatsApp отримав свою популярність, завдяки викраденню технології BBM, – це перебільшення, – уважає він. – В той час, як Blackberry Messenger був тривалий час прив'язаний до пристроїв Blackberry, WhatsApp не був. І в той час, коли WhatsApp постійно покращувався, Blackberry Messenger – ні. Компанія Blackberry претендує на права власності щодо алгоритмів, які є настільки поширеними в сучасних мобільних месенджерах, що ви напевно навіть не вважаєте їх алгоритмами. Наприклад, мова йде про маленьку крапочку, яка повідомляє вам про нове повідомлення. Або крихітні позначки, які показують, що повідомлення отримали, а потім прочитали».

Компанія Blackberry була заснована 1984 року у Канаді. Станом на 2009 рік вона контролювала половину ринку смартфонів. У 2016 році, після зниження обсягу продажів, припинила їх виробляти, перед цим спробувавши випустити смартфон на операційній системі Android. Blackberry також подала позов про порушення патентних прав проти Nokia у лютому 2017 року. Ця справа ще розглядається.

comments powered by Disqus