Apple незабаром перерахує Ірландії 13 мільярдів євро податків

phonearena.com

Про це пише DW.

Ці кошти почнуть надходити на спеціально створений рахунок, що управлятиметься третьою стороною. Американська корпорація Apple повинна перерахувати цю суму в першому кварталі 2018-го року.

Нагадаємо, у серпні Єврокомісія постановила стягнути із компанії Apple 13 млрд євро на користь Ірландії через недонараховані податки. 

У ЄС заявили, що влада Ірландії довгий час надавала Apple підтримку у вигляді податкових пільг в обмін на створення робочих місць, через що американський виробник техніки повинен виплатити Ірландії цю суму. Проти такого рішення ЄК виступили як у Apple, так і в уряді Ірландії.

У серпні в ірландському уряді заявляли, що не планують стягувати з Apple цю суму, попри відповідну вимогу Європейської Комісії, і оскаржуватимуть це рішення в суді.

Як пише DW, у зв'язку зі зволіканням зі сплатою податків у жовтні Єврокомісія заявила про намір подати проти Дубліна та Apple позов до Європейського суду, а також про можливість запровадження санкцій щодо Ірландії.

Розслідування податкової угоди Apple з урядом Ірландії було розпочато ще в 2013 році. 

Як писав MediaSapiens, в міжнародному розлідуванні офшорних документів – «Райських паперах» – знайшли схему Apple з ухилення від податків. Компанія створила дочірні підприємства, які є податковими резидентами острова Джерсі. Таким чином Apple утримувала 252 млрд доларів у зоні з надзвичайно низькими податками.

comments powered by Disqus