6 цікавих фактів про платформу Android (Інфографіка)

phonearena.com

Офіційно про розробку нової РС - Fuschia - не оголошували,  проте наразі аналітики вважають, що під неї буде створено новий окремий продукт і бренд. Водночас, чи зможе нова платформа замінити Android або Chrome OS? Ці шанси експерти оцінюють по-різному.

Що стосується Android, то нині ОС переживає турбулентний момент у своїй історії. Авторитетне видання The Next Web оприлюднило дані, згідно з якими понад 80 відсотків всіх Android-пристроїв перебувають під загрозою кібератак. Справа у тому, що в основі Android використовується Linux. А у випущеній в 2012 році версії 3.6 Linux OS знайшлася помилка, яка дозволяє хакерам відключати користувачів від серверів і заважати роботі додатків. Крім того, зловмисники зможуть шпигувати за незашифрованим трафіком,  ставити шкідливе ПЗ в призначений для користувача потік даних, прослуховувати телефонні розмови і перехоплювати особисті повідомлення користувачів. Інженери компанії вже знають про помилку та заявили, що працюють над її усуненням.

Ставити хрест на платформі Android поки зарано - тому MediaSapiens підготував підбірку цікавих фактів про цю ОС.

Платформу Android винайшла не компанія Google. Компанія Android Inc. була створена в 2005 році командою з чотирьох розробників: Енді Рубін (Andy Rubin), Річ Майнер (Rich Miner), Нік Сірс (Nick Sears), Кріс Вайт (Chris White).

Згодом Google купила Android Inc., заплативши за компанію 50 мільйонів доларів.

Android спершу розроблялась для цифрових камер. Енді Рубін, який стояв у витоків платформи, мав намір розвивати систему для Android цифрових камер. Проте з часом він переосмислив свій задум і зрозумів, що майбутнє світу технологій за смартфонами. Так, в 2008 році світ побачив перший пристрій на платформі Android: HTC Dream. 

Цікавий факт ще й у тому, що Microsoft заробляє на Android більше грошей, ніж Google. Практично у всіх пристроях, що використовують Android, застосовуються технології, запатентовані в різний час компанією Microsoft.  Видання Digital Trends підрахувало, що в 2013 році заробила на Android приблизно в 2,6 раза більше, ніж Google.

Компанія Google заявила, що в 2015 році кількість активних Android пристроїв по всьому світу становила 1,4 мільйона.

Раніше MediaSapiens публікував дослідження, як виглядає портрет українського користувача смартфона. Більшість користувачів смартфонів (66%) користуються операційною системою Android. Поширеність інших систем не перевищує 13% (стільки має iPhone).  При цьому, за останній рік частка Android зросла з 59% до 66%. Натомість частка Windows знизилася - з 7% до 2%.

comments powered by Disqus