Чотири неймовірні наукові місії, які стали медіафеноменами
Міжнародна космічна станція, лабораторія «Акваріус» Фаб’єна Кусто, Великий адронний колайдер та модель глобальної планетарної екосистеми — серед найзахопливіших наукових проектів у світі.
Чари зла: чому злодії завойовують наші серця
Сицилійські мафіозі чи «вори в законі» — таких героїв часто романтизують медіа, створюючи образи на кшталт Саші Бєлого із «Бригади». Незважаючи на перелік їхніх злочинів, антигерої можуть бути нам симпатичні. Чому — на це питання знайшли відповіді науковці, зокрема дослідники психології.
Дивовижно й моторошно: п’ять технологічних тенденцій, що змінюють медіа
Відео формату 360° замість новин та штучний інтелект, який створює кінотрейлери й пісні, — майбутнє, змальоване в жанрі фентезі, непомітно перетворюються на наше теперішнє.
Детектори брехні нового покоління
Про кілька сучасних технологій виявлення нещирості й те, наскільки вони надійні та доступні.
Чи вмієте ви розпізнавати брехню?
Брешуть усі. Проте з різною частотою та, що важливо, з різними наслідками. Іноді вигадані історії (почасти від вигаданих особистостей) набувають масштабів країни, а то й світу, зокрема й завдяки журналістам. То чи існує ефект Піноккіо — універсальні ознаки брехуна?
Ігри розуму: що робить нас вразливими до фейків і конспірології?
Численні наукові дослідження демонструють, що ми зазвичай віримо в те, що нам зручно, а очевидне можемо сприймати по-різному.
З носом чи без: що з нами роблять смайлики?
17 серпня в Україні прем’єра фільму «Емоджі муві», дійові особи якого — смайлики. Емотикони в головній ролі — це запаморочливо. Чи претендують вони на неї і в нашій комунікації? Психолінгвісти досліджують, як ця вже невід’ємна складова нетикету впливає на нашу свідомість.
Як зупинити «самовтілених богів»: три бестселери New York Times про те, як людина змінює планету
Яке майбутнє у «безвідповідальних самовтілених богів», які не знають, чого хочуть, — три всесвітньо відомих публіцисти ставлять це запитання, аналізуючи минуле й теперішнє людини розумної.
Сім найкращих журналістських проектів про Землю
«Зображення змін» від NASA, анімаційний серіал про великі відкриття, блог про карти на National Geographic та інші проекти журналістів, які розповідають про зміни на нашій планеті.
Де шукати правду про зміну клімату: три фактчекінгових проекти
Global Climate Change, Climate Feedback і Inside Climate News – три ресурси, що борються з «альтернативними фактами» про зміну клімату.

Автори

К
С