Не проґавте! Огляд конкурсів та стипендій у медійній сфері
Майже традиційно MediaSapiens зробив для вас підбірку можливостей повчитися або виграти призи за свою журналістську роботу.
«Важка артилерія» у боротьбі з фейками: BBC вчитиме підлітків медіаграмотності
ВВС запустила гру iReporter для молоді - у ній користувачу пропонують роль журналіста та навчають, як відрізняти правдиву інформацію від фейків.
Шість рекламних кампаній до Міжнародного дня жінок, які варто подивитися
Низка світових брендів підкреслює рівність прав жінок та чоловіків і заперечує гендерні стереотипи.
Як зацікавити аудиторію гендерною тематикою? Поради шістьох редакторок
Про способи «виходу зі своєї бульбашки» і популяризацію гендерної теми розповідають редакторки гендерно чутливих сайтів.
Медіа спробують піти із Facebook та знову зосередяться на текстах, — Reuters Institute
Дослідницький центр Reuters Institute склав прогнози щодо майбутнього медіа і технологій у 2018 році. Серед них — нова хвиля проектів із фактчекінгу, зменшення трафіку із Фейсбуку (і спроба частини видань піти звідти), зменшення фокусу на відеоформатах і реєстрація читачів на сайтах.
Guilty pleasure: у чому ризики проходження розважальних тестів
На перший погляд онлайн-тести є саме тим, чим здаються, — формою розважального контенту, який потішить аудиторію. Однак за безневинними тестами, на кшталт «Дізнайтеся, який ви персонаж із “Гри престолів”», може ховатися розрахунок.
П’ять безкоштовних програм для ведення проектів — чи допоможуть вони впорядкувати робочий безлад
Todoist, Slack, Trello, GanttProject та Asana — про ці програми для ведення проектів ітиметься в нашому огляді.
В Україні дуже мало експериментували з передплатою онлайн-видань — керівниця проекту «Накипіло»
Про проблеми незалежних видань та плани монетизації контенту - в інтерв'ю із керівницею та співзасновницею проекту «Накипіло» Наталею Курдюковою.
«Кишенькові», «диванні», «весільні» й «телевізійні» експерти. А де ж шукати якісних?
Сьомого лютого відбулася публічна дискусія «Експерти в медіа та професійні стандарти журналістики: кого запрошувати і як титрувати?», під час якої члени Незалежної медійної ради та зацікавлені представники медійної спільноти обговорили особливості залучення експертів у ЗМІ.
Чотири рецепти дослідження фейків за допомогою онлайн-інструментів
Як відстежити траєкторію поширення фейкових новин у Facebook та перевірити, наскільки ефективна робота фактчекінгових проектів — дослідники з американської мережі Public Data Lab пропонують для цього скористатися такими онлайн-інструментами, як CrowdTangle, Google News Search та Gephi.

Автори

К
С