В мене вперше здуло камеру разом зі штативом — фотограф Євген Самученко про те, як знімати полярне сяйво в Ісландії
Одеський тревел-фотограф Євген Самученко здобув перше місце в конкурсі Photocrowd у категорії «Зимовий пейзаж» (Winter landscape photo contest). Його знімок також увійде до журналу N-Photo (Nikon photo magazine).
Як завести здорові фінансові звички? П'ять безкоштовних додатків для обліку грошей
Я довго організовувала особисті фінанси за правилом «чотирьох конвертів», але редакційне завдання й інтерес до нових цікавих додатків перевели мене на наступний рівень. У цьому огляді йтиметься про гроші, аналітику й те, як, вчасно діставши з полиці термокружку, можна заощадити на каві «з собою» (капітан очевидність, звісно).
2017-й — надзвичайний рік для медіа. Враження редакції MediaSapiens
Події, проекти, сюжети й заяви, які запам’яталися нам найбільше.
«Плюралізм у джинсі», новини з соцмереж та потреба у медіаграмотності — медійні тренди 2017 року
ГО «Детектор медіа» разом з Інститутом демократії ім. Пилипа Орлика та Інститутом масової інформації презентували результати моніторингів інформаційного поля за рік.
Фантастичні фейки й де їх шукати. Як fake news стало поняттям року
У 2017 році з’явилися нові класифікації фейків, а головне — різні способи боротьби з ними: це кроки Facebook та Google, фактчекінгові проекти, урядові ініціативи та… думка про те, що лише спростовувати їх недостатньо.
За журналістами іноді ганятися складніше, ніж за злочинцями, — чеська розслідувачка Павла Гольцова
Як було здійснено журналістське розслідування Making a Killing про поставки зброї в Сирію і яким чином організувати роботу команди для транскордонного розслідування — розповідає чеська журналістка Павла Гольцова.
«Жінка-WikiLeaks». Яким було найвидатніше розслідування загиблої журналістки з Мальти
Дафна Каруана Галіція мала рідкісне вміння — знаходити дані, які інші намагаються приховати, та встановлювати зв'язки між ними. А також хоробрість оприлюднювати свої цікаві знахідки. Наприклад, що у сейфі на кухні банку зберігалися таємні офшорні документи, пов’язані із прем’єром Мальти.
Майбутнє IT-освіти в Україні: як позбутися старих підходів
У Києві під час Ukrainian Software Development Forum 5.0 на одній із дискусій представники Міністерства освіти і науки України та ІТ-бізнесу обговорювали виклики для IT-освіти та як вони можуть працювати разом над її покращенням.
Як у Канаді збираються «захищати вибори» за допомогою медіаграмотності
Новий проект у Канаді передбачає кібергігієну для політиків, прозоріше розміщення політичної реклами у Facebook та програму з цифрової та медійної грамотності Reality Check.
Тиждень медіаграмотності: сім найцікавіших публікацій від MediaSapiens
Шостого листопада розпочався всесвітній Тиждень медіаграмотності, тож MediaSapiens пропонує вам освіжити цю тему в пам’яті й переглянути наші кращі публікації щодо неї.

Автори

К
С